Хірург-сирієць приїхав у прикордоння Чернігівщини допомагати цивільним та військовим

Із травня 2024 року Терек Аль-Хамес працює хірургом у Семенівці, що на прикордонні Чернігівщини, — пише Час Чернігівський. 

Чому чоловік обрав саме цей заклад — дізнавайтеся далі.

— Не злякало близьке прикордоння? — запитую.

— Не злякало, — відповідає українською Терек Аль-Хамес. —  Мені тут подобається. Приїхав один. Мені 54. У свій час я закінчив Львівський медичний університет. Маю дружину, львівянку,  і п’ятьох дітей. Наймолодшій дитині 11 років, найстаршій — 25. Вони у Львові. Не планують переїжджати, бо тут небезпечно.

Аль-Хамес працював у різних медичних закладах, зокрема за кордоном. Перед Семенівкою місцем роботи була лікарня на Хмельниччині.   

— Не сподобалося там? — запитую.

— У Семенівці запропонували кращі умови, це по-перше. По-друге, я зрозумів, що тут потрібно рятувати людей. Тут вибухає біля кордону. Падають снаряди. І цивільним, і військовим надаємо допомогу.

— Кращі умови — це підйомні, доплата? — повертаюся до матеріального.

— Звичайно, це все має значення, — каже. — Та, перш за все, я приїхав у гарячу точку допомагати.

— Давно були вдома в Сирії? Там же теж не дуже безпечна обстановка?

— Так, там 14 років іде війна. Я був у Сирії три роки тому. Там мої три сестри і брат. Мами й тата немає  вже, померли.Реклама:

* * * 

Алла Маркова, генеральна директорка Семенівської міської лікарні, розказує, що Терек Аль-Хамес сам подзвонив Сергію Деденку, міському голові Семенівки. Поспілкувався з ним. Передзвонив до лікарні.

— На оглядини приїздив?

— Подивився лікарню по відеозв’язку, поспілкувався зі мною та із завідувачем відділення і вирішив працювати. На початку травня ми за ним  відправили машину.

— Аж у Львів?

— Так, у Львів. Міська рада відправляла. Тепер у нас два хірурги. Завідувач  відділенням Михайло Бузань і Терек Аль-Хамес. Ще мають приїхати подивитися, яка в нас лікарня, травматолог та педіатр. Якщо їх влаштує, працюватимуть. Усім лікарям, котрі дзвонять, ми повідомляємо, що це близько до кордону, —  каже Алла Сергіївна. — Розповідаємо, з ким межуємо, яка ситуація. Сергій Іванович (Деденко) пропонує всім спочатку  подивитися, а потім приймати рішення: працювати чи ні.

Як на мене, небезпечно може бути і в Києві, і в Чернігові, і де завгодно, — зауважує Алла Маркова. І нагадує, що семенівська лікарня потребує лікарів майже всіх спеціальностей. Гінеколога, хірурга, невролога, терапевта, дерматовенеролога, інфекціоніста, ендокринолога, нарколога, анестезіолога, ортопеда-травматолога, рентгенолога, педіатра, офтальмолога, ендоскопіста.

Інформація про вакансії є на сайті лікарні та на інших ресурсах.

  — Лікарі читають, телефонують, — каже Сергій Деденко. — Ведемо переговори з багатьма. Готуємо для них житло. Тереку Аль-Хамесу надали службову квартиру-студію (не розділену в середині перегородками), з хорошим ремонтом, умебльовану.

У Семенівці діють програми: виплата лікарям підйомних — 100 тисяч гривень, щоквартальна матеріальна допомога — 15 тисяч гривень. Надання відремонтованого службового житла. Готовність організувати перевезення з будь-якої точки держави людей та майна. Готовність організувати перевезення до Семенівки і в зворотньому напрямку з метою ознайомлення з лікарнею та місцем проживання.

Джерело: «Вісник Ч», авторка Тамара Кравченко

Як повідомляв MYNIZHYN, 39-річному чернігівцю Юнісу Аскерову осколок пробив військовий квиток і застряг у нозі.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram Viber Facebook Instagram Теги: Чернігівщина, Сирія, Хірург, Семенівка, Прикордоння, Терек Аль-Хамес Новини по темі:

30.06.2024, 18:30 248 З 1 липня на Чернігівщині спливає термін нерестової заборони на вило

30.06.2024, 10:02 3153 На Чернігівщині горіла ТЕЦ — що відомо

28.06.2024, 13:31 1980 На Чернігівщині на 7 років засуджено посадовця за отримання хабаря

26.06.2024, 08:50 779 На Чернігівщині в Десні потонула 12-річна дівчина

25.06.2024, 12:17 960 На Чернігівщині четверо чоловіків незаконно качали нафту

24.06.2024, 16:06 943 Пошкоджено сім будинків: росіяни атакували "Шахедами" Чернігівщину Реклама:

Источник

Новости Чернигова