Як бізнесмен з Ніжинщини відсудив у росії 136 мільярдів гривень: подробиці

Товариство з обмеженою відповідальністю «Агропромислова компанія «Магнат» із села Талалаївка Ніжинського району, яке орендує понад 10 тисяч гектарів землі на Ніжинщині та Прилуччині, подало два позови до уряду російської федерації,- повідомляє NizhynPost.

Перший — про стягнення більше 82 мільярдів гривень, другий — про стягнення більше 53 мільярдів. Обидві суми разом дають 136 мільярдів гривень.

ТОВ АПК «Магнат» створили два рідних брати — В’ячеслав та Геннадій Фурси. У судових рішеннях позивач — товариство з обмеженою відповідальністю «Агропромислова компанія «Магнат». Його інтереси представляє В. С. Фурса.

Позови розглянув Господарський суд області. І повністю задовольнив вимоги позивача. Відповідач — російська федерація в особі уряду рф здійснила військову агресію і спричинила ТОВ шкоду у формі збитків (упущеної вигоди), зокрема:

  • 12 685 212 174 гривні від того, що в селі Велика Дорога Ніжинського району «Магнат» не зміг побудувати елеваторний комплекс для зберігання та переробки соняшнику і сої потужністю 440 тисяч тонн на рік;
  • 13 600 067 124 гривні (без урахування податку на додану вартість) шкоди у формі збитків (упущена вигода) — від неможливості побудови у Великій Дорозі олійного екстраційного заводу (ОЕЗ) з виробництва соняшникової та соєвої олії, соняшникової олії холодного віджиму потужністю переробки 880 000 тисяч тонн на рік;
  • 28 233 767 668 гривень — від не зведення у вільній економічній зоні Текірдаг (Туреччина) заводу з рафінації, дезодорації, гідрації і розливу олій;
  • 27 688 212 328 гривень — через не реалізацію комерційного бізнес-проєкту Україна-Туреччина щодо купівлі, постачання і продажу нафтопродуктів;
  • 22 375 839 978 гривень упущеної вигоди нарахували від того, що не змогли побудувати в Королівстві Бахрейн комбінат для переробки кукурудзи на біоетанол, біометан, органічні добрива потужністю 600 тонн на рік. І т. д.

На обгрунтування вимог «Магнат» надав суду договори і документацію по кожному проєкту, а також пояснення, що тривалий час товариство було позбавлено можливості здійснювати господарську діяльність та понесло значні збитки (постраждав елеватор, пошкоджена та прийшла в непридатність сільськогосподарська продукція, що на ньому зберігалась, пошкоджена майже вся сільськогосподарська техніка та виробничі об’єкти, заміновані поля, частина майна викрадена загарбниками).
 

Авторка: Валентина ОСТЕРСЬКА, “Вісник Ч”

Час Чернігівський

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер

Джерело: Nizhyn Post Теги: Як, бізнесмен, з Ніжинщини, відсудив, у росії, 136 мільярдів, гривень, подробиці

Источник

Новости Чернигова