Осінь – сезон зникнень. Зникають любителі тихого полювання, які в гонитві за здобиччю забрідають Бог знає куди, а дороги назад знайти не можуть.
Як знаходять лісових блукачів розповів Андрій Лобас, начальник пожежно-рятувального поста аварійно рятувального загону управління ДСНС в Чернігівській області.
«Все, тобто пошук, починається зі дзвінка на 101 і повідомлення про те, що пропала людина в лісі. Ми відразу ж повідомляємо про це поліцію і в подальшому тісно з ними співпрацюємо.
Наступний крок – у нас збирається вільний особовий склад і вивозиться на місце події, тобто туди де орієнтовно загубилась людина.
Також до пошуків зазвичай залучається пошуково-рятувальне відділення з пошуковими собаками, які надресировані на те, щоб шукати людину. Також в рятувальній операції беруть участь працівники поліції та місцеві жителі. В середньому загальна кількість всіх – близько 100 осіб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У лісах на Ніжинщині загубився грибник
Ліс розбивається на квадрати, люди також розподіляються залежно від кількості, в групи з певною відстанню між кожним. Вона зазвичай складає 5-10метрів – щоб рятувальники бачили і чули один одного і не загубились. Таким чином прочісується весь ліс. Під час пошуку люди кричать називаючи зниклого по імені тощо», – розповідає Андрій Лобас.
За словами рятувальника в нічний час пошуки припиняються, з точки зору безпеки.
Шукають до тих пір, поки не знайдуть людину живу чи мертву.
За словами Андрія Лобаса, в лісі губляться в основному «грибники». Переважно це люди похилого віку.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv