Як не залишитися без пенсії: поради адвоката по пенсійних справах

Важко працюючи протягом всього життя люди розраховують на пенсійне забезпечення у старшому віці. Це є цілком справедливим та логічним. Однак, поширеними є випадки в наш час, коли пенсійний орган відмовляє у призначенні або перерахунку пенсій та законних виплат. Тоді, пенсіонер залишається сам на сам зі своєю проблемою. А пенсійний орган починає відправляти з кабінету у кабінет, з органу до іншого органу. Саме у таких випадках адвокат по пенсії в Ірпені, Києві та по Україні зможе допомогти Вам у юридичній площині вирішити спір. У даній статті фахівець висвітлить найпоширеніші юридичні проблеми з Пенсійним фондом України.

 

Як отримати пенсію в Україні

 

При досягненні пенсійного віку та маючи страховий стаж громадяни повинні звернутися до відділення пенсійного фонду за місцем проживання або реєстрації із письмовою заявою про призначення пенсії. Обов'язково до заяви про призначення пенсії потрібно додати:

 

1. Паспорт громадянина України.

2. Податковий номер.

3. Документи про стаж роботи (основний документ — трудова книжка).

4. Довідки про особливі та шкідливі умови праці (роботи).

5. Диплом про освіту.

 

Отже, це основні документи, які треба мати при подані заяви на призначення пенсії.

 

Якщо ж у Вас питання перерахунку пенсії, то обов'язково потрібно додати документи, які підтверджують право на перерахунок пенсії у більшому розмірі.

Пенсійний орган зобов'язаний розглянути подані документи та прийняти рішення. Зараз частими є випадки, коли пенсійний фонд приймає рішення про відмову у призначені пенсії або її перерахунку.

 

При цьому важливо, що рішення про відмову у призначенні або перерахунку пенсії, а також дії або бездіяльність пенсійного органу можна оскаржити до суду та в судовому порядку захистити свої права.

 

Особливості оскарження рішення, дії або бездіяльності пенсійного фонду

 

Найпоширеніші адміністративні спори — це суди з пенсійними органами. Рішення, дії та бездіяльність цих суб'єктів — оскаржуються до адміністративного суду. Для цього надзвичайно важливим є строк звернення до суду: 6 місяців з моменту того як особа дізналася або могла дізнатися про відповідне рішення, дії або бездіяльність ПФУ. Якщо строк пропущено, то обов'язково потрібно просити в суді через письмове клопотання поновити строк на оскарження. Якщо строки пропущено з неповажних причин, то суд відмовить у розгляді справи.

 

Сам процес оскарження відбувається через подання позовної заяви. Позовну заяву на оскарження зазвичай готує адвокат по пенсії. Адже до такої заяви закон ставить ряд вимог по змісту та формі.

 

Найпоширеніші причини відмови у призначенні та перерахунку пенсії

 

Причини відмови у призначенні та перерахунку пенсії можуть бути найрізноманітнішім. Адвокат в Ірпені, Києві та по Україні наведе найпоширеніші у практиці:

 

— Неточності у записах трудової книжки (виправлення, нечитабельні елементи, відсутність печатки або номеру і дати наказу про зарахування/звільнення з посади, тощо).

— Відсутність додаткових довідок на підтвердження атестації робочих місць, за роботу у шкідливих або особливих умовах роботи, що надають право на отримання чи призначення пенсії на певних пільгових умовах.

— Неврахування до загального стажу роботи час праці у колгоспі (по трудоднях).

— Неврахування до стажу періоди роботи у підприємствах, медичних закладах, установах, шахтах, організаціях до тимчасової окупації Донецької та Луганської областей та Автономної Республіки Крим.

— Невірні обрахунки страхового стажу.

— Невірні обрахунки пільгового стажу.

— Не зарахування стажу у подвійному розмірі, у випадках, що визначенні законознавством.

— Самовільне припинення доплати до пенсії колишнім працівникам СБУ, міліції у розмірі 2 000 гривень відповідно до окремої Постанови Кабінету Міністрів України.

— Відмова в перерахунку пенсії відповідно до оновленої довідки про грошове забезпечення (для військовослужбовців. Працівників СБУ, міліції, поліції тощо).

 

Як відстояти право на отримання пенсії

 

Для того, що отримати пенсію, перерахунок по ній потрібно набратися терпіння та витримки у взаєминах із пенсійним органом.

 

У спорах із пенсійним органом адвокат по пенсійних справах https://advocate-neroda.com.ua/services/advokat-po-pensiyi-ta-vyplatah може Вам порадити:

 

— Письмово фіксувати всі звернення до пенсійного органу.

— Реєструвати всі заяви, скарги, звернення та отримувати їх вхідний номер.

— Тримати на контролі надання відповідей від пенсійного органу.

— Фіксувати момент отримання та надходження листів з ПФУ.

— В разі виникнення незрозумілих ситуацій проконсультуватися з адвокатом по пенсійних справах.

— Вчасно звертатися до суду із позовами про оскарження рішення, дій та бездіяльності пенсійного органу.

 

Завжди пам'ятайте, що Ви вправі звернутися до суду за захистом ваших порушених прав!

Источник

Новости Чернигова