Як правильно доглядати за золотом: основні поради

Золоті прикраси — маст-хев у ювелірній скриньці кожної дівчини. Тільки-от багато хто забуває, що золоті сережки, ланцюжки, браслети й каблучки вимагають регулярного ретельного очищення.

 

Як правильно доглядати за м’яким і схильним до подряпин металом — далі в статті.

 

 

Золото: профілактичні заходи

 

Подовжити експлуатацію золотих ювелірних прикрас дають змогу правильні запобіжні заходи. Йдеться про:

 

1. Після кожного носіння протирайте золото за допомогою м’якої фланелевої або замшевої серветки. Так вдасться прибрати пил і залишки поту, котрі назбиралися на поверхні виробу. Тож вони просто не встигнуть в’їстися й засохнути.

 

2. Інкрустація. Особливого догляду потребує дорогоцінне каміння. Прибрати залишки бруду у важкодоступних місцях допоможе звичайна ватна паличка, змочена в спиртовому розчині.

 

3. Контакт з косметикою й побутовою хімією. Будь-які сторонні хімічні сполуки негативно впливають на стан золотих прикрас. Знімайте каблучки й ланцюжки, коли наносите доглядову косметику, парфуми. Прибирати варто в захисних рукавичках.

 

4. Контакт з потом. Така ж ситуація з активними заняттями спортом. Знімайте всі прикраси, коли йдете в душ або відвідуєте басейн.

 

5. Правильне зберігання. Золоті вироби варто зберігати окремо від срібних. В ідеалі — в спеціальній скриньці, обтягнутій м’якою тканиною. Розташовуйте їх окремо: каблучки в спеціальних відсіках, а ланцюжки — на горизонтальній витягнутій поверхні.

 

Такі прості, але перевірені правила, дозволяють подовжити термін служби ювелірних прикрас.

 

Як правильно доглядати за золотими ювелірними прикрасами

 

Кожного року потрібно відносити всі свої прикраси до ювелірної майстерні. Спеціалісти проаналізують ситуацію, перевірять застібки, а за необхідності — проведуть ультразвукову чистку. При цьому варто ретельно чистити ювелірні вироби зі золота 1-2 рази на місяць. Для цього використовуйте мильний розчин. Підійде також шампунь, гель для душу або пінка для вмивання. Занурте туди прикраси, після чого витріть їх насухо.

 

Важливо: не застосовуйте соду, кухонну сіль. Абразивні часточки в складі здатні порушувати цілісність золотих прикрас. Відмовтеся від використання жорсткої зубної щітки. Ювелірні крамниці пропонують повноцінні набори для догляду за прикрасами вдома. До них входять спеціальні розчини, а також серветки з відповідним просоченням. Застосовуйте їх, аби не нашкодити прикрасам.

 

Источник