Як психологічно впоратися з відключеннями світла: що радить ніжинцям психолог?

Відключення комунікацій – це стрес для багатьох, адже до осені не всі знали, як це – жити та працювати без світла, води або ж нормального в’язку.

На жаль, ми не можемо впливати на відключення, але ми можемо спробувати підтримати себе психологічно.

Кандидат психологічних наук, доцент НДУ ім. М. Гоголя; практичний психолог Олександр Пісоцький поділився з MYNIZHYN.com порадами, які можуть допомогти ментально пережити час відключень світла.

Так, дійсно, нам не легко обійтися без світла, води чи зв’язку, адже ми звикли до них! Проте, такі ситуації не є «патовими», якщо прислухаєтеся до себе та трішки про себе подбаєте.

По-перше, підготуйте про запас те, про що вам неодноразово пропонують: питну та технічну воду, продукти, повербанк, ліхтарики, батарейки тощо. Як нічого не забути? Пригадайте, коли збиралися у похід чи до річки на декілька днів, що так необхідно було для цього мати? Довіртеся своїй інтуїції у цьому плані. Це додасть впевненості у собі.

По-друге, не намагайтеся повністю себе ізолювати та «пересидіти цю ситуацію одному вдома». Краще домовтеся зі знайомими, друзями десь погуляти, поспілкуватися, щось спільно зробити. Так одне одного підтримаєте та менше буде з’являтися негативних думок. Так уникнете самотності.

По третє, якщо щось запланували, а плани зірвалися… на такий випадок бажано мати «план Б», тобто відкласти справу, що зараз неможливо виконати, а нарешті зробити те, на що раніше не було часу (щось починити, доробити…). У кожного є різні справи, то ж реалізуйте їх! За це себе хвалитимете, піднімаючи собі й іншим настрій.

По-четверте, щоб не сумувати у темряві (якщо це вечір) та не «дивитися у стелю», спробуйте зайняти себе чимось корисним (звісно, якщо це можливо) послухати аудіокниги, зайнятися в’язанням, пограти у шахи, доміно або в інші настільні ігри, які не вимагають яскравого освітлення, але принесуть вам задоволення.

По-п’яте, намагайтеся провести час максимально корисно для себе та своїх рідних. Можливо колись думали про техніки саморозвитку – саме час! За це ще більше поважатимете себе.

Налаштовуйтесь на позитив, адже «пережили минулу зиму, переживемо й цю!» Згадайте класика, який колись навчався у Ніжині: «Не такий страшний …, як його малюють!»
Все буде добре! Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер

Источник

Новости Чернигова