Як у Чернігові «Козу» водили: хроніки першого дня святкувань та що буде далі. ФОТО

У Чернігові традиційна різдвяна «Коза» (вона ж «Де коза ходить, там жито родить») відбувається 7 і 8 січня на малій міській сцені і навколо.

 

У перший день тут виступали дивовижні гості Чернігова з Олишівської територіальної громади, цілих три самодіяльних народних гурти з Олишівки та Смолина. Вони створили такий настрій, від якого ноги самі пускалися підтанцьовувати.

 

Це фольклорний гурт «Глибока криниця» і народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль «Пряля» Олишівського будинку культури, а також народний аматорський фольклорний колектив «Оберіг» Смолянського сільського будинку культури Олишівської територіальної громади.

 

 

Підтримали настрій і чернігівські артисти – вокальний ансамбль заслуженого народного аматорського хору України «Десна» та народний аматорський фольклорний гурт «Калита» міського Палацу культури.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА РІЗДВЯНІ ВИХІДНІ В ОБЛАСТІ ОЧІКУЄТЬСЯ СНІГ ТА МОРОЗ

 

Сьогодні — продовження.

 

 

По-перше – вже з 12:00 на площі в новорічному містечку буде встановленя рекорду Чернігова – приготування великого різдвяного куліша просто неба за автентичним поліським рецептом.

 

А з 16.00 на Алеї героїв – запальні традиційні танці, обряд Водіння кози, забави, ігри та цікавинки новорічно-різдвяних святкувань.

 

 

Гурти – «Снов’яночка», «Криниченька», «Ясно-Красно», «Вільце», «Щука-риба».

 

Джерело — пресслужба Чернігівської міської ради.

 

Источник