Які хвороби можуть передати домашні тварини своїм господарям

Гігієна домашніх тварин повинна складатися з догляду за шкірою, шерстю, вухами, очима, підстригання кігтів, обробки від глистів, ендо- і ектопаразитів.

“На рахунок гігієни, то в навчальних закладах є така дисципліна “Зоогігієна”, де в підручниках прописані норми. Щодо сільськогосподарських тварин, то зоогігієна охоплює догляд, годівлю, утримання. Якщо коротко сказати це – комфорт для тварини”.

Догляд за кігтями у тварин

Якщо не вести догляд за кігтями та вчасно їх не обрізати, там приростає внутрішня судина. І при звичайному обрізанні може виникнути кровотеча. Для тварини це некомфортна процедура, але вона безболісна”, – каже ветеринар Олександр Кулаков.

 

Кігті потрібно обрізати хоча б раз в тиждень, якщо цього не робити, то судина буде травмувати кігтьову пластину.

Догляд за хутром

При сезонних линьках шерсть тварини потрібно вичісувати та вимивати. В грумер-центрах є процедура експреслиньки. Також потрібно користуватися тримерами та вичісувати підшерсток, розповідає ветеринар. Мити тварину потрібно по мірі забруднення шерсті та шкірних покривів, не більше ніж раз в місяць тому, що при частому митті у тварини стимулюються сальні залози, які можуть привести до надмірних жирових покривів.

Які хвороби може передати тварина людині

Лишай

Якщо не доглядати та не мити тварину, в неї можуть виникати різні бактеріальні та паразитарні хвороби. І вони можуть передаватися людині. Наприклад, це можуть бути грибкові хвороби шкіри, які в народі називають “лишай”. Передаються від котів та собак.

“Лишай вилікувати важко. Це захворювання шкіри грибкового походження, яке потребує як внутрішніх препаратів (пігулок), так і зовнішніх: використання мазі, кремів і розчинів. Лікування може тривати від декількох тижнів до пари місяців”.

Лишай проявляється наявністю алопецій – це місця, де у тварини відсутня шерсть, а також виразок. При наявності таких факторів потрібно звернутися до ветеринара.

Господарю також важливо звернутися до сімейного лікаря або лікаря-дерматолога, який призначить курс аналізів та лікування.

Лектоспіроз

Подряпини та укуси можуть утворювати запалення шкіри у людини. У роті тварин багато бактерій, які можуть викликати запалення та нагноєння. Це може перерости у хворобу лептоспіроз. Це інфекційне захворювання, яке викликає підвищення температури, розлади кишко-шлункового тракту. І якщо не надати допомогу хворій людині, вона може померти.

Профілактикою лептоспірозу є особиста гігієна, а також тварину потрібно вакцинувати. В загальний комплекс вакцин входить і штамп “лектоспіра”. Тому потрібно не зволікати зі щорічною вакцинацією.

Токсопласмоз

Також через подряпини може виникнути захворювання токсоплазмоз. Хвороба передається здебільшого через кішок, які є носіями.

“Це дуже небезпечна хвороба для вагітних жінок. Якщо дивитися статистику, то 60-62% людей хворіють на токсоплазмоз. Та перед бажаною вагітністю потрібно перевірятися у свого сімейного лікаря та здавати тести на токсоплазму. Також потрібно перевірити тварину у ветеринара”.

У вагітної жінки, яка захворіла на токсоплазмоз можуть відбуватися незворотні процеси у розвитку ембріона. Як наслідок – може бути глухота або сліпота.

Лікують токсоплазмоз за допомогою антибіотиків.

Орнітоз

Екзотичні тварини, такі як папуги, можуть передати орнітоз – це паразитарне захворювання. Якщо збудник потрапляє в організм, то виникає ураження центральної нервової системи та легеневих захворювань. Для запобігання хвороби потрібно дотримуватися гігієни, прибирати за твариною в масці та повноцінно годувати її, щоб підтримувати імунітет.

Сказ

Однією з хвороб, яка може передати тварина, є сказ. Може розвинутися протягом двох тижнів. Збудник сказу передається слиною та укусами. Симптомами є порушення центральної нервової системи, тварина не може ковтати, боїться світла, стає агресивною, намагається з’їсти неїстівні предмети. Профілактика – щорічне щеплення тварини.

У людини сказ проявляється з такими ж симптомами, але якщо звернутися запізно, хворий може померти.

Хутроїди або блохи

Обробку проти бліх потрібно робити один раз в місяць. Цього паразита можна принести з вулиці, з під’їзду.

Блохи можуть кусати і людей. Місце укусу можна обробити антисептичними засобами.

Гельмінти (глисти)

Кішка та собака може мати декілька видів глистів : круглі, плоскі, мікроскопічні. Вони можуть розташовуватися по всьому організму: шлунок, легені, очі, м’язи.

Симптомами захворювання є порушення апетиту, розлади шлунково-кишкового тракту, поганий “туалет”.

Потрібно звернутися до ветеринара, який має призначити УЗД. Профілактику проти глистів потрібно проводити раз на три місяці. Для цього існують краплі, таблетки, сиропи та ошийники.

Людині можуть передатися глисти від тварини через поцілунки або немиті руки. Розташовуються вони в шлунку та розміром сягають до 30 сантиметрів. Потрібно звернутися до сімейного лікаря, який призначить курс лікування.

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер.

Источник

Новости Чернигова