Якою буде погода у квітні на Чернігівщині

Квітень називають місяцем первоцвіту та гомінкої води. Повітря теплішає, хоча багато сонячної енергії йде на обігрів землі.

Проте квітневе тепло ненадійне. Вдень тепло, а вночі ще заморозки, а може і сніжком притрусити. За це квітень у народі називають «вередник», «крутій», «пустун». Правильно підмічено, що він не буває ні холоднішим від березня, ні теплішим від травня.

Про це повідомляє Чернігівський обласний центр з гідрометеорології.

За початок вегетації приймають дату стійкого переходу середньодобової температури повітря через +5º тепла. На Чернігівщині цей перехід відмічається 1-8 квітня. Наприкінці місяця (20-25 квітня) здійснюється стійкий перехід середньодобової температури повітря через +10º, тобто починається період активної вегетації.

Заморозки у повітрі і на поверхні ґрунту до дати переходу середньодобової температури повітря через +10º явище звичайне. Середньобагаторічна дата останніх заморозків у повітрі 17-30 квітня, хоча нерідко вони бувають і у травні.

Середньомісячна температура повітря у квітні порівняно з середньомісячною температурою березня вища на 8º і дорівнює 8,3º тепла. Абсолютний максимум цього місяця складає 28-30º тепла і зареєстрований у 2012 році, абсолютний мінімум – 11-18º морозу у 1952 та у південно-східних районах у 1963 роках.

Кількість опадів за місяць по області у середньому дорівнює 43 мм. Середня багаторічна кількість днів з опадами у квітні складає 11-13.

За даними Українського гідрометцентру та світових центрів середньомісячна температура повітря у квітні 2021 року очікується 8,5º, що близько до середніх багаторічних значень за базовий період (1981-2010 роки), кількість опадів – 43 мм, тобто в межах норми за цей період.

Фото з мережі

Источник

Новости Чернигова