Єлецький монастир у Чернігові УПЦ МП використовує незаконно: рішення суду

Управлінню Чернігівської єпархії УПЦ МП не вдалося поновити через суд дію договору про користування територією та майном Єлецького монастиря, який є частиною державного історичного заповідника. Про це повідомляє інтернет-видання Liga.net з посиланням на Міністерство культури.

 

26 жовтня 2023 року Господарський суд Чернігівської області відмовив у задоволенні позову УПЦ МП про визнання поновленим договору з Національним архітектурно-історичним заповідником "Чернігів Стародавній".

 

Суд погодився з позицією Мінкульту та заповідника, що договір 2016 року про безоплатне користування комплексом споруд Єлецького монастиря не вважається відновленим, а отже, управління Чернігівської єпархії УПЦ МП з 15 вересня 2021 року незаконно і без будь-якої правової підстави користується державним майном заповідника, зокрема Успенським собором та келіями.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЧЕРНІГОВІ ШІСТЬ ХРАМІВ ЗАКРИЛИ ДЛЯ ПАРАФІЯН: В ЧОМУ ПРИЧИНА

 

Довідково:

 

Єлецький Успенський монастир заснований у XI столітті чернігівським князем Святославом Ярославичем (1027-1076) як заміська князівська резиденція. Був реконструйований у XVII столітті. На території монастиря містяться Успенський собор (XII століття), 36-метрова надбрамна дзвіниця, Петропавлівська церква з трапезною, келії, усипальниця Лизогубів, дерев'яний будинок архімандрита Феодосія Углицького (1688).

 

Фото – з мережі.

 

Источник

Новости Чернигова