«єВідновлення»: жителям Чернігівщини виплатили 1 мільярд гривень за пошкоджене та зруйноване майно

Один мільярд гривень виплатили жителям Чернігівської області за пошкоджене та зруйноване майно за державною програмою «єВідновлення».

 

Про це розповів начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус під час зустрічі в облдержадміністрації 25 червня, повідомляє Суспільне.

 

Нагадаємо, на початок другого року роботи цієї програми жителі Чернігівщини через «єВідновлення» подали понад 4,5 тисячі заявок. Це заявки на компенсацію за пошкоджене від воєнних дій житло.

 

«Загальна вартість компенсацій по цьому виду виплат становить майже 250 мільйонів гривень», — розповідав 13 червня виконувач обов’язків начальника управління містобудування та архітектури Чернігівської ОДА Сергій Куреня.

 

Жителі Чернігівської області також отримали компенсацію у вигляді житлових сертифікатів. Всього подали 850 заяв. За ними сформували 371 житловий сертифікат. Загальна сума таких компенсацій – 545 мільйонів гривень.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ЄВІДНОВЛЕННЯ»: НА ЧЕРНІГІВЩИНІ СФОРМУВАЛИ МАЙЖЕ 300 СЕРТИФІКАТІВ НА ПРИДБАННЯ ЖИТЛА ЗАМІСТЬ ЗНИЩЕНОГО

 

Ще один вид компенсацій — на відбудову знищених об'єктів, за яким, зі слів Курені, було 184 заяви.

 

«Вже сформованих грошових компенсацій 64. Загальна сума таких компенсацій по грошах на відбудову зараз становить 123 мільйони гривень», — зазначав Сергій Куреня.

 

Нагадаємо, з травня 2023 року стартувала державна програма «єВідновлення», за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги.

 

1 серпня 2023 року стартувала друга черга програми «єВідновлення», в рамках якої відшкодовуватимуть кошти власникам зруйнованого внаслідок бойових дій житла. Перша черга стосувалася відшкодування за ремонт пошкоджених осель.

 

Фото — ілюстративне.

 

Источник

Новости Чернигова