«єВідновлення»: на Чернігівщині сформували майже 300 сертифікатів на придбання житла замість знищеного

На Чернігівщині сформували майже 300 сертифікатів на придбання житла замість знищеного.

 Про це повідомляє прес-служба ОВА.

«За майже рік дії програми в області по пошкодженому майну подано 4068 заяв, по 2105 – нараховані компенсації. Щодо капітальних ремонтів – по 113 заявам вже виплачено перший платіж. Загальна ж сума виплат по пошкодженому майну становить 221 мільйон гривень», – розповів в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.

Стосовно знищеного майна подано 732 заяви, сформовано 281 житловий сертифікат на майже 412,5 млн гривень.

Наразі за сертифікати в області придбані 99 об’єктів нерухомого майна на суму 153,5 млн грн. Варто зазначити, що договір купівлі-продажу за цими документами має бути оформлений виключно у нотаріусів, які зареєстровані в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна (таких в області – 31).

Крім того, працює новий механізм програми – компенсація на відбудову у вигляді грошових коштів. По ньому вже подано 135 заявок, по 15 з них — сформовано компенсацію на суму майже 36 млн грн.

Проблемним питанням, як наголосив Сергій Куреня, залишається велика кількість протермінованих заяв в обласному центрі: «Ми маємо 540 заяв за програмою «єВідновлення» по Чернігову, які досі очікують обробки. В основному вони стосуються пошкодженого майна».

Активно триває реалізація програми у Киїнській громаді, яка дуже постраждала під час активних бойових дій на території області у 2022 році (на третьому місці після обласного центру та Іванівської ТГ за обсягами руйнувань). Тут пошкоджено понад 1300 приватних будівель, 4 багатоквартирні будинки, а також повністю знищено 68 приватних.

«Люди почали активно подавати заявки від початку роботи програми. Наразі по пошкодженим будинкам маємо 430 заяв, з них 410 – розглянуті. Активно видаються і житлові сертифікати (15 вже отримали). Крім того, погоджена на відбудову одна заявка. Загалом же на отримання сертифікатів та житлової компенсації подано 40 заяв», – розповів завідувач сектору архітектури, містобудування та житлово-комунального господарства Киїнської сільської ради Роман Клименко.

Источник

Новости Чернигова