Євросоюз додав Росію до «сірого списку» податкових юрисдикцій


Євросоюз додав Росію до "сірого списку" податкових юрисдикцій

Фото: Pixabay

Європейський Союз оновив «сірий список» податкових юрисдикцій, додавши до нього Росію, Коста-Рику, Британські Віргінські острови та Маршаллові острови. Про це повідомила у вівторок пресслужба Ради Європейського Союзу.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе

Загалом там перебувають 16 країн і територій світу, переважно – офшори:

→ Американське Самоа
→ Ангілья
→ Багамські острови
→ Британські Віргінські острови
→ Коста-Рика
→ Фіджі
→ Гуам
→ Маршаллові острови
→ Палау
→ Панама
→ Росія
→ Самоа
→ Тринідад і Тобаго
→ Острови Теркс і Кайкос
→ Віргінські острови США
→ Вануату

Євросоюз шкодує, що ці юрисдикції не співпрацюють у податкових питаннях, і пропонує їм покращити свою правову базу для розв’язання виявлених проблем.

Росію додали до переліку після перевірки нового законодавства, ухваленого там протягом 2022 року, на відповідність критеріїв належного податкового управління. Вона встановила, що РФ не виконала своїх зобов’язань щодо усунення шкідливих аспектів спеціального режиму для міжнародних холдингових компаній.

Діалог з Росією з питань оподаткування зайшов у глухий кут після її вторгнення в Україну, вказує ЄС.

Водночас із «сірого списку» податкових юрисдикцій виключили Північну Македонію, Барбадос, Ямайку та Уругвай, які успішно виконали свої зобов’язання.

  • Євросоюз складає список «сірих юрисдикцій» з 2017 року в межах стратегії з просування належного податкового управління в усьому світі. Критерії, на підставі яких формується цей перелік, стосуються прозорості оподаткування, його справедливості та впровадженян міжнародних стандартів з розмивання податкової бази та переміщення прибутків.
  • Рада ЄС оновлює список двічі на рік, наступний перегляд заплановано на жовтень 2023 року.

Джерело

Новости Чернигова