Імунізація дорослого населення  теж важлива

                Існує розповсюджений міф, що щеплення проводять лише в дитячому віці, але таке судження невірне. Є перелік хвороб, при яких потрібно проводити повторне введення вакцини – ревакцинацію. Для чого це робити, розповів Михайло Назаренко, генеральний директор Городнянського центру первинної медико-санітарної допомоги:

                –До інфекційних хвороб, при яких може допомогти щеплення, належать: поліомієліт, дифтерія, правець, кашлюк, кір, краснуха, паротит, гепатит А та В, вітряна віспа, папіломавірусна  та ротавірусна інфекції, пневмококова та менінгококова інфекції та інші.  Для немовлят обов’язкові щеплення проводять з перших днів життя і до 16 років. А з дорослими, на жаль, картина  складніша. Вони дещо легковажно відносяться до свого здоров’я і нехтують обов’язковими щепленнями, не кажучи вже про рекомендовані.

                До обов’язкових щеплень  для дорослих відноситься вакцинація від дифтерії та правця. Вона робиться один раз на десять років. Тобто, крайній раз у дитячому віці її вводять у 16 років, тому наступний візит на вакцинацію повинен бути в 26 років. Оскільки ці щеплення відноситься до обов’язкових і є в державному календарі щеплень, тому його роблять  безкоштовно. Вакцина завжди є в наявності. На сьогоднішній день щеплення від правця є досить актуальним. Заразитись правцем досить легко з потраплянням бруду чи землі у рану. 

                До переліку рекомендованих щеплень належить вакцинація від таких інфекційних хвороб:

                – кір, паротит та краснуха – ці інфекційні хвороби актуальні здебільшого для дітей та підлітків. Але якщо пацієнт не пам’ятає чи був щеплений у дитинстві й інформація про цю вакцинацію не збереглась, то краще вакцинуватись. Якщо є залишкові дози вакцини, то вам її зроблять безкоштовно, а якщо ні, то її можна придбати в аптеці.

                – гепатит А та В – перший передається через брудні руки контактним шляхом, інший – через кров та біологічні речовини. Оскільки ці хвороби не відносяться до обов’язкового календаря щеплен,ь у наявності вакцини немає , але її можна придбати в аптеці. Це одна з хвороб, особливо гепатит типу А, якими заразитись найлегше, тому вакцинуватись потрібно обов’язково.

                – менінгококова інфекція – ще одна небезпечна інфекція, що вражає оболонки головного та спинного мозку. Вакцинація рекомендована дітям, людям з ослабленим імунітетом, вагітним.

                – пневмококова інфекція – вакцинація від неї захищає від серйозних захворювань, таких як менінгіт або сепсис. Особливо рекомендовано щеплюватись літнім людям.  

                Куди слід звертатись пацієнту, який захотів вакцинуватись у дорослому віці і що робити, якщо людина не пам’ятає, коли вакцинувалась від інфекційних хвороб?

                –Щоб зробити одне з рекомендованих щеплень, потрібно звернутися до свого сімейного лікаря, який проконсультує пацієнта. Якщо ж людина не пам’ятає коли востаннє щеплювалась і інформація не збереглась ні в картці щеплень, ні в електронній базі, тоді можна щепитись повторно. Це не нашкодить, а навпаки підсилить захист від певних інфекційних хвороб.

Джерело

Новости Чернигова