Інфляція сповільнилася до 24,9%. Овочі — лідери зі зростання цін, яйця подешевшали

КИЇВ. 10 березня. УНН. Споживча інфляція в Україні сповільнилась у річному вимірі із 26% у січні до 24,9% у лютому, свідчать дані Держстатистики, пише УНН.

Деталі

Інфляція на споживчому ринку в лютому порівняно із січнем становила 0,7%, з початку року – 1,5%.

Базова інфляція в лютому порівняно із січнем становила 0,5%, з початку року – 1,2%.

Ціни на продукти

На споживчому ринку в лютому ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,5%, у річному вимірі — на 31,8%.

Найбільше (на 13,9%) у лютому подорожчали овочі. На 1,4-0,4% зросли ціни на фрукти, м’ясо птиці, рибу та продукти з риби, хліб, молоко та молочні продукти, макаронні вироби, безалкогольні напої. Водночас на 2,3-0,4% подешевшали продукти переробки зернових, яйця, рис, сало, яловичина, свинина, соняшникова олія.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби у лютому підвищилися на 1,1%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 1,4%, алкогольні напої – на 0,9%.

Одяг і взуття у лютому подешевшали на 3,2%, зокрема, одяг – на 3,2%, взуття – на 3,1%.

Вартість послуг

Ціни на комуналку (житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива) за місяць зросли на 0,1%, у річному вимірі — на 5,2%.

Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 0,8% у лютому відбулося в першу чергу за рахунок подорожчання амбулаторних послуг і послуг лікарень на 1,6%. У річному вимірі — подорожчання на 20,2%.

Ціни на транспорт знизилися у лютому на 1,7% через здешевлення палива та мастил на 5,3%, а також проїзду в залізничному пасажирському транспорті на 1,5%. У річному вимірі — подорожчання на 33,6%.

Дані наведено без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Джерело: УНН