InProject HUB поділились порадами як застосовувати нетворкінг у рекрутингу

Вже декілька місяців розміщуєте оголошення про вакансії на сайтах для пошуку роботи і не можете знайти класного фахівця? Тоді вам на допомогу прийде нетворкінг, який застосовується у рекрутингу. InProject HUB має пару фішок, які допоможуть ефективно шукати працівників.

 

Нетворкінг у рекрутингу — процес налагодження професійних зв'язків із людьми, які дотичні до вашої галузі. Тобто, пошук кандидатів не обмежується агенціями та спеціальними сайтами. Це величезна мережа, яка не тільки збільшує кількість потенційних співробітників, але й допомагає відійти від шаблонних та неефективних практик.

 

Нетворкінг — це не класичний перегляд резюме та співбесіди, цей інструмент допомагає дізнатись про спеціаліста інформацію з більш загальних джерел: відгуки працедавців, особисті та невимушені комунікації, виступи на тематичних заходах тощо.

 

“Можливо ви зустрінете свого ідеального кандидата, коли він проводитиме презентацію або викладе приклади своїх робіт у соціальних мережах.” — рекрутер компанії InProject HUB.

 

Як InProject HUB використовує нетворкінг у рекрутингу

 

Сучасні методи рекрутингу практикують і у InProject HUB, відгуки працівників показують, що наші колеги прийшли у компанію не тільки через сайти з пошуку роботи. Стратегія із залученням нетворкінгу допомогла сформувати сильну і креативну команду.

 

Як це працює:

 

Спілкуйтесь з колегами вашої сфери, діловими партнерами та фахівцями з суміжних галузей. Знайомства та підтримка контактів розширюватиме коло потенційних кандидатів. Відшукати нового працівника при наявності рекомендацій та особистих зв'язків набагато легше.

 

Ведіть і переглядайте соціальні мережі. Долучайтесь до тематичних груп, чатів та спільнот. Ось невеликий лайфхак з досвіду InProject HUB: приєднуйтесь до чатів, де проходять навчання (курси, лекції тощо). Там безліч вмотивованих кандидатів.

 

Організовуйте конференції, тематичні заходи та також відвідуйте їх. Тут є можливість особисто познайомитись із майбутніми працівниками та лідерами напрямків. Навіть якщо людина вже працевлаштована, це не означає, що через деякий час вона не шукатиме нове місце роботи. Плюсом буде і те, що кандидата можна оцінити завчасно. Не тільки по резюме і портфоліо, а ближче і якісніше. Можна невимушено поспілкуватися, не розкриваючи своєї зацікавленості у пошуках працівника.

 

Розпитуйте колег. СЕО InProject HUB Костянтин Войтович періодично проводить подібні опитування, якщо є потреба у фаховій людині на нову позицію. Особисті рекомендації дуже класно працюють і знайти співробітника стає в рази легше.

 

Як підтримувати нетворкінг: поради InProject HUB

 

Аби мати надійний механізм нетворкінгу, недостатньо декілька разів відвідати конференції і закинути пост у соціальну мережу. Ефективність системи треба підтримувати постійно. Ось кілька порад від InProject HUB:

 

Оновлюйте зв’язки — постійно тримайте руку на пульсі і не нехтуйте новими знайомствами. Розширюйте коло фахівців, партнерів, колег та навіть конкурентів. Рано чи пізно вже сформовані зв’язки вичерпають себе, тож завжди треба шукати щось нове.

Підтримуйте зв’язки — навіть, якщо вже сформовані міцні і дружні відносини, продовжуйте комунікацію. Треба час від часу про себе нагадувати, аби не втратити цінні контакти.

Шукайте нові івенти — якщо ви вже побували на усіх можливих заходах з вашої сфери, то відвідуйте суміжні конференції. Можливо там буде менше профільних спеціалістів, проте точно будуть люди, які їх знають і можуть когось порекомендувати.

Будьте видимими — чим частіше ви з’являєтесь на заходах, чим активніші у соціальних мережах, тим більше про вас будуть знати потенційні працівники. Це підвищує шанси того, що кандидати самостійно звертатимуться до вас із пропозиціями.

 

Відгуки співробітників InProject HUB про нетворкінг у рекрутингу

 

Рекрутери цієї IT-компанії використовують різні сучасні інструменти для пошуку спеціалістів. Ось відгуки працівників InProject HUB про те, як вони потрапили до команди через нетворкінг:

 

"Знайома декілька років працювала у InProject HUB і коли дізналась, що я шукаю роботу, то порекомендувала мене. Влаштуватись по рекомендації на роботу виявилось простіше, адже мені не довелось розсилати сотні CV і проходити виснажливі співбесіди. Зекономила час і дуже задоволена, що працюю у такій команді, ще й подружка поруч)", — Аня, таргетолог

 

"У Інпроджект потрапив, коли виступав на одному тематичному заході. Там познайомився з рекрутером компанії та через деякий час сам попросився на роботу. Це спрацювало, адже моя презентація показала рівень скілів і тому до мене було лояльніше ставлення", — Василь, Java Developer.

 

"Відгуки про ІнПроджект ХАБ я не читала, вакансії їх не бачила, але влаштувалась завдяки спільноті, в якій була присутня. Також я вела тематичний інстаграм, де було видно чим займаюсь і що вмію. До мене написала рекрутерка InProject HUB і таким чином я почала працювати з компанією. Я вела блог не з метою працевлаштування, але от як вийшло. Тому раджу всім заявляти про себе у соц.мережах, нетворкінг працює і в інтересах шукача роботи", — Ірина, копірайтер

 

Сміливо використовуйте нетворкінг у рекрутингу

 

Нетворкінг є важливим елементом, як розвитку бізнесу, так і побудови успішної кар'єри. Він допомагає знаходити нові можливості, отримувати підтримку та збільшувати вплив у вашій галузі. Це дієвий інструмент як для працедавців, так і для спеціалістів.

 

Користуватися перевагами нетворкінгу не важко, потрібен лише системний підхід до його створення і підтримки. Не обов'язково використовувати всі методи одразу. Почніть з соціальних мереж, поспілкуйтесь з колегами та знайдіть тематичні чати. Шукати нові зв’язки можна навіть всередині власної компанії. З часом для підтримки нетворкінгу витрачатиметься все менше ресурсів, адже це мережа, що зростає і розвивається самостійно.

 

Источник

Новости Чернигова