Інтрига триває: єдиний дитячий санаторій «Пролісок» на Чернігівщині ще не ліквідують

Сьогодні, 20 квітня, обласна рада не змогла ліквідувати дитячий санаторій «Пролісок».

Закрити легендарний лікувально-оздоровчий заклад завадив триразовий збій системи голосування. Тому депутати пішли на перерву, з якої не повернулися – сесію відклали.

Перед тим, під час розгляду, пристрасті у сесійній залі палали недитячі. Особливо, коли депутатському загалу показали світлини приміщень з грибком на стінами, зіпсованою системою опалення, дахом, що протікає  тощо. Мовляв, комісія обласної ради 12 квітня завітала до санаторію і застала його у занедбаному стані. Заклад не працює, але понад 100 чоловік отримують зарплату. Відтак краще його закрити.

Таку позицію зайняло керівництво  обласної ради. Зокрема заступник голови Дмитро Блауш.

«Ми не можемо відремонтувати цей санаторій, немає грошей», — зауважив він.

Як не дивно, але ще минулого року Блауш виступав на захист «Проліску».

На відміну від нього, депутат від ВО «Батьківщина» Сергій Пащенко був і залишився прибічником збереження оздоровниці.

«Якщо дах протікає, то вже закривати? Ми не говоримо, щоб вже завтра привезти діток на лікування. Ми говоримо: слід знайти фінансування, аби зберегти і відремонтувати єдиний дитячий санаторій в області», — зазначив Пащенко.

Його рішуче підтримала вихователька «Проліска».

«У січні лопнула опалювальна система. Ми закупили батареї, фарбу і готовимося відновлювати. У нас не горе», — розповіла представниця колективу.

Аби зберегти санаторій, депутати пропонували різні варіанти – від залучення інвесторів до вливання бюджетних коштів. Відтак інтрига триває. А закриття «Проліска» наразі відкладається.

Источник