Іран досяг збагачення урану до 84%, це майже рівень ядерного заряду – Bloomberg


Іран досяг збагачення урану до 84%, це майже рівень ядерного заряду – Bloomberg

Іранські ракети Золфагар-Басир і Дезфул, виставлені поряд з мечеттю Мосалла з нагоди річниці ракетного удару Ірану з військової авіабази Айн-аль-Асад в Іраку (Фото — EPA)

Міжнародні спостерігачі виявили в Ірані запаси урану, збагаченого до 84%, хоча досі вважалося, що Тегеран не має обладнання для збагачення урану вище рівня 60%. Про це повідомляє Bloomberg.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Агентство з посиланням на двох високопоставлених дипломатів стверджує, що міжнародні спостерігачі виявили в Ірані запаси урану, збагаченого до рівня 84% – це лише на 6% нижче за рівень, який необхідний для виготовлення ядерної боєголовки.

Іран раніше офіційно стверджував, що його центрифуги налаштовані на збагачення урану максимум до 60%.

МАГАТЕ зараз намагається з’ясувати, як Іран накопичив уран такої чистоти. Агентство готує щоквартальний звіт про становище з ядерною програмою Ірану до засідання Ради керівників, яке відбудеться 6 березня у Відні.

Виявлення у режиму Тегерану урану високого очищення може призвести до загострення кризи навколо ядерної програми Ірану, зазначає агентство.

ДОВІДКА. Ізотоп урану-235 із вмістом до 20% називають низькозбагаченим та використовують (починаючи з концентрації 2-5%) в енергетичних реакторах. Той самий ізотоп із вмістом від 20% називають високозбагаченим або «збройовим», оскільки він може використовуватися в термоядерній зброї як оболонка заряду. Для виготовлення повноцінної ядерної боєголовки необхідне очищення урану до рівня 90%.

  • 5 лютого The Wall Street Journal повідомив, що  Росія та Іран погодили створення на території РФ виробництва іранських дронів-камікадзе.
  • 6 лютого ГУР повідомив, що на початок місяця війська РФ використовували близько 660 дронів-«шахедів», у той же час за контрактом Москви та Тегерана передбачено постачання сукупно 1750 одиниць.
  • 14 лютого лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив, що Пекін підтримує Іран у протистоянні із США та західними країнами.

Джерело