Іран показав реактивний «шахед» – фото, відео


Іран показав реактивний "шахед" – фото, відео

Shahed-136 (скриншот)

Університет аерокосмічних наук та технологій «Ашура» в Ірані оголосив про випуск нового безпілотника Shahed-238. Відео опублікували іранські медіа.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

Презентація розробок відбулась під час візиту верховного лідера країни аятоли Хаменеї до університету у Тегерані, де йому презентували останні досягнення аерокосмічних сил Корпусу вартових ісламської революції.

На виставці було показано реактивну модифікацію Shahed-136 – Shahed-238. Вона була представлена у трьох версіях з різними системами наведення.


Іран показав реактивний "шахед" – фото, відео

Видання Мілітарний зазначило, що крім класичного варіанту з автономною системою наведення по інерціальній системі та сигналам GPS, також представили модифікації з інфрачервоною/оптичною та, ймовірно, радіолокаційною системами наведення.

Версія з інфрачервоною/оптичною системою наведення може застосовуватись для ураження теплоконтрастних цілей, зокрема, важливої військової техніки в тилу, йдеться у матеріалі.

  • 22 вересня 2023 року на параді в Тегерані було показано нову військову техніку, зокрема «безпілотник з найбільшим у світі радіусом дії», а також балістичні та гіперзвукові ракети.
  • 27 вересня санкційний підрозділ Міністерства фінансів США оголосив про запровадження санкцій проти п’яти компаній та двох фізичних осіб, які причетні до виробництва безпілотників Shahed-136.
  • 14 листопада повідомлялося, що Росія продовжує зводити завод із виробництва іранських дронів Shahed, проте західні країни не наклали санкцій на власника підприємства.

Читайте також: В Україні створили ударний дрон Backfire – «дуже стійкий» до РЕБ, півсотні успішних місій

Джерело

Новости Чернигова