Іран таємно перекидає до Росії дрони високого радіусу дії – The Guardian


Іран таємно перекидає до Росії дрони високого радіусу дії – The Guardian

Дрон Mohajer-6 (фото — Twitter Міноборони)

Іран таємно переправляє до Росії нові типи вдосконалених бойових безпілотників-бомбардувальників великої дальності. Про це пише The Guardian.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Для контрабандного постачання в Росію нових типів удосконалених бойових безпілотників великої дальності Іран використовує морський транспорт і літаки державної авіакомпанії, повідомили «джерела в близькосхідній країні».

У публікації стверджується, що щонайменше 18 безпілотників було передано Росії після візиту російських військових та технічних фахівців до Тегерана у листопаді 2022 року. Під час цієї поїздки представники країни-агресора відібрали шість безпілотників Mohajer-6 з радіусом дії близько 200 км та здатністю нести по чотири ракети «повітря-земля», а також 12 безпілотників Shahed-191 та Shahed-129.

Видання зазначає, що цього разу йдеться не про дрони-камікадзе, а про безпілотники, які призначені для скидання бомб та повернення на базу.

  • 5 лютого The Wall Street Journal повідомив, що  Росія та Іран погодили створення на території РФ виробництва іранських дронів-камікадзе.
  • 6 лютого ГУР повідомило, що на початок місяця війська РФ використовували близько 660 дронів-«шахедів», водночас за контрактом Москви та Тегерана передбачено постачання сукупно 1750 одиниць.
  • 9 лютого повідомлялося, що Іран, очевидно, модифікує ударні безпілотники, які постачає Росії спеціально для збільшення шкоди цивільним об’єктам.

Джерело