244 0
До 24 лютого в одній з майстерень у Прилуках виготовляли металеві вироби на замовлення. З початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України все змінилося. Тоді майстер Володимир Дубровський пішов до лав тероборони, зараз же вже служить у Збройних Силах України. Вільного часу в чоловіка стало набагато менше, але проводить він його у майстерні. Із залишків матеріалів виготовляє необхідні для фронту вироби з металу.
«Хочеться взагалі зробити хлопцям приємно, щоб вони думали, що про них піклуються, думають і не забувають», — каже майстер.
Сам процес виготовлення буржуйок, сковорідок та підставок для свічок нескладний, каже Володимир, але для цього треба мати необхідні матеріали. А їх не вистачає. Зараз Володимир, окрім вже звичних буржуйок із газових балонів почав створювати буржуйки, до яких можна підключати батареї, підігрівати воду за допомогою згоряння твердого палива, дров або ж масла.
«Я її тестую, і будемо такі робити на фронт, щоб обігрівати приміщення. Працюватиме без насоса, на цьому і будемо робити акцент, бо на фронті немає де зайву електрику брати, тому треба, щоб вона була автономною. Як доробимо, то вона буде трохи по-іншому виглядати».
Така буржуйка, за словами майстра, може опалювати приміщення до 200 квадратних метрів. Для виготовлення її та інших виробів використовує в основному залишки металу від довоєнних замовлень.
«З чого можемо, з того й робимо. Свічники, наприклад, не поставиш просто на підлогу чи піддон, їм треба підставка. Їх роблю із підручних засобів, з обрізків труб, зі шматків металу, що залишилися. Скажемо так, з-під ніг збираємо і робимо».
Також чоловік займається виготовленням фронтових сковорідок. Хлопцям подобається на них готувати, розповідає Володимир. Він їх виготовляє з елементів сільськогосподарської техніки.
«Із борони роблю. Комбайн, який спахує землю, в нього ідуть такі диски, їх там багато. Вони стають непридатними, лопаються, їх відбраковують. Я їх то в металобрухті знайду, то привезе хтось, купую і виробляю. От зараз знайшов три диски, з яких робимо хлопцям сковорідки. Може буде краще їм і приємніше їсти, думатимуть, що вони вдома на природі відпочивають із сім’єю».
Детальніше дивіться у сюжеті: