ISW проаналізував заяви рф на форумі “Армія-2023”: про що брехали

КИЇВ. 16 серпня. УНН. Аналітики Інституту вивчення війни проаналізували заяви представників влади росії, які традиційно звинувачували Захід у «розпалюванні конфлікту» в Україні, а також заявляли, що «міжнародні санкції зміцнюють росію». Про це пише УНН з посиланням звіт ISW.

Деталі

У звіті інституту зазначається, що кремль використовує форум «Армія-2023» у москві (14-20 серпня) для розвитку двосторонніх військово-політичних відносин з іншими державами та «позиціонування себе як надійного і технологічно розвиненого партнера».

Відтак, Міністерство оборони росії заявило, що на форумі понад 77 000 представників з понад 1 500 підприємств російської оборонно-промислової бази представляють понад 28 500 оборонних і технічних розробок, і що на форумі присутні представники з понад 82 країн світу.

МО рф стверджує, що росія провела 14 двосторонніх зустрічей у перший день форуму.

Міністр оборони Китаю генерал-полковник Лі Шанфу виступив на форумі, щоб відзначити російсько-китайське стратегічне співробітництво і заявити про готовність Китаю до подальшої співпраці.

Крім того, вказують експерти, Мініоборони росії представило на форумі кілька іранських безпілотників.

Російське відомство також позиціонувало себе як життєздатного довгострокового оборонного партнера і виробника озброєнь, проводячи бесіди про довгострокову російську військову підготовку, передбачуване впровадження штучного інтелекту у своє озброєння і системи управління, використання тривимірного друку для ремонту російського військово-морського флоту, а також про модернізацію вітчизняного аварійно-рятувального і підводного устаткування.

Російський диктатор володимир путін і міністр оборони сергій шойгу зробили значною мірою шаблонні коментарі, які представляли російський уряд як такий, що ефективно відповідає російським зусиллям з нарощування збройних сил, зображуючи західні та українські ресурси як обмежені і сприяючи міжнародному співробітництву проти Заходу.

шойгу, зокрема, заявив 15 серпня на московській міжнародній конференції з безпеки, що російська оборонно-промислова база за певний час виробила різноманітну зброю, танки, бронемашини і безпілотники, і стверджував, що можливості російського і радянського обладнання перевершують можливості західного.

Він стверджував, що західні санкції проти росії допомогли збільшити вітчизняне виробництво військової техніки завдяки імпортозаміщенню на підприємствах ОПК, що, на думку аналітиків, є частиною давнього (і неправдивого) наративу кремля з 2014 року про те, що міжнародні санкції зміцнюють росію.

При цьому шойгу заявляв, що українські ресурси і західні військові арсенали майже повністю вичерпані. Проте, за оцінками ISW, росія не змогла мобілізувати свій ОПК для адекватної підтримки військових зусиль.

Доповнення 

У звіті додають, що путін повторив необґрунтовані заяви 15 серпня на московській міжнародній конференції з безпеки про те, що Захід несе відповідальність за «розпалювання конфлікту» в Україні.

шойгу і путін повторили риторику, звинувачуючи Захід у створенні нестабільності в Африці, Латинській Америці та Азії, і виступили за поглиблення російських оборонних відносин з цими країнами і створення «багатополярного світового порядку».

«шойгу також стверджував, що Захід спричинив ескалацію міжнародних конфліктів, включаючи «ситуацію навколо Тайваню». Фахівці підсумовують: «Згадка шойгу про Тайвань, ймовірно, вказує на постійні зусилля росії зі створення партнерства «без обмежень» між Пекіном і москвою, незважаючи на застереження з боку Китаю».

Нагадаємо

президент росії володимир путін закликав до більш тісної співпраці між росією та Північною Кореєю у своєму привітанні лідера Північної Кореї Кім Чен Ина з Днем визволення Кореї.

Джерело: УНН