Про це повідомив начальник штабу італійських Військово-морських сил Джузеппе Берутті Берготто відвідує італійський флот (Фото: ВМС Італії) Італія може зробити внесок у безпеку Ормузької протоки, скерувавши туди свої кораблі для розмінування. Про це повідомив начальник штабу Військово-морських сил (ВМС) Джузеппе Берутті Берготто, цитує Il Mattino. ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВОАмерикансько-ізраїльська війна проти Ірану призвела до блокади важливого торговельного шляху – Ормузької протоки, через яку до війни проходило до 20% світових нафти і газу. Через блокаду в усьому світі зросли ціни на енергоносії, бензин тощо. LIGA.net пояснювала, які наслідки від цього матиме Україна. Напередодні цю місію обговорювали міністри закордонних справ Італії та Ірану Антоніо Таяні й Аббас Арагчі. Італійський уряд хоче реалізувати операцію під егідою ООН, коли стихнуть бойові дії та зніметься іранська та американська блокада протоки. Читайте такожТрампа затягує в Ормузьку протоку За словами Берготто, в Ормузі Італія може розгорнути щонайменше чотири кораблі: два тральщики, один ескортний корабель і один логістичний. Їх може підкріпити корабель протиракетної оборони. Начштабу ВМС звернув увагу, що проблема з безпекою Ормузької протоки полягає не лише в мінах, а й в інших видах озброєння. Біля узбережжя Перської затоки є сховки ракетних установок, позиції для запуску дронів та бухти, де іранський режим може сховати свої бойові катери. Раніше міністр оборони Італії Гвідо Крозетто виступив за розширення військово-морської місії Євросоюзу Aspides, яка працює в Червоному морі, й на Ормузьку протоку. Читайте також»Рідкісне явище». Bloomberg повідомило, що супертанкер під прапором РФ пройшов Ормузьку протоку ІранВМСІталіяОрмузька протокавійна проти ІрануДжузеппе Берутті Берготто 
