Як підібрати оптимальні розміри шафи для одягу?

Обираючи шафу для одягу, першою чергою враховуються її габарити. Сьогодні виробники пропонують великий вибір готових зразків – так, за посиланням https://vitalmebli.com.ua/shafy/shafi-dlya-odyagu можна знайти як компактні, так і великі за розмірами місткі моделі.

Перед придбанням потрібно все правильно розрахувати, щоб новий предмет меблювання помістився на відведеній йому ділянці, не заважав проходу та був зручним у користуванні. Не менш важливою є й продумана організація внутрішнього простору, яка значно залежить від габаритів. Таким чином, грамотний підбір параметрів шафи – це вдале її розташування у кімнаті, достатня місткість, порядок у кожному відділенні та комфортні збори для виходу у справах чи на відпочинок.

Якою може бути ширина таких меблів?

На ширину шафи впливає вибір фасадів, а саме – кількість дверей: для 2-дверних шаф оптимальна ширина − від 100 до 160 см, для 3-дверних − від 150 до 240 см. Це пов’язано з тим, що ширина полотен не може бути меншою за 50 і більш як 100 см: занадто вузькі або занадто широкі двері рано чи пізно починають прогинатися під власною вагою. Оптимальна ширина – 60-80 см. Для зручності експлуатації дверей, як правило, стільки ж, скільки секцій.

Ширину секцій найчастіше «підганяють» під вміст: які речі зберігатимуться всередині та скільки їх буде. При цьому оптимальна ширина секції – ті ж 60-80 см, максимум – 90. Дуже широким полицям та довгим штангам потрібна підтримка у вигляді перегородок та спеціальних тримачів, що не завжди зручно.

Тому для готових шаф розраховані оптимальні параметри: 2 або 3 дверей, ширина від 100 до 240 см. Така платтяна шафа зручна і містка: речі на полицях можна розташовувати у два ряди, а у відділенні зі штангою легко поміщаються всі піджаки чи верхній одяг всієї сім’ї.

Як обрати висоту шифоньєра?

Класична висота серійних шаф — 220 або 240 см. Але не слід забувати про заплановане наповнення, яке впливає на вибір висоти. Так, оптимальна відстань між полицями:

  • для повсякденного одягу достатньо 30-35 см;
  • для об’ємної постільної білизни − 35-40 см;
  • для полиць під верхній несезонний одяг, спортінвентар, сумки та валізи (антресолей) потрібна висота в 45-50 см.

Висота штанг залежить від довжини одягу:

  • Для блузок, жакетів, піджаків відводиться 80-100 см;
  • Для суконь − 150-160 см;
  • Штанги для жіночих плащів та пальт розташовують на висоті в 140-150 см, для чоловічого верхнього одягу − 160-17 см.

Точна висота зазвичай вираховується при додаванні до довжини одягу 20-25 см запасу, щоб одяг не зачіпав підлогу (якщо штанга одна) або іншу штангу (якщо їх у секції дві, одна над іншою). Шухляди мають не вище 120 см від підлоги, щоб їх зручно було висувати.

Що врахувати, підбираючи модель за глибиною?

Серійні екземпляри проєктуються зі стандартною глибиною 60 см або зі зменшеною — 45 см. У них є вагома відмінність — розташування штанг. Якщо глибина стандартна, штанги розташовані паралельно до задньої стінки. Коли ж зменшена − перпендикулярно, речі на таких штангах висять лицевою стороною до дверей, і це потрібно мати на увазі при плануванні ширини секції.

Зручна глибина полиці – 60 см. У вбудованих системах зберігання одягу вона може сягати максимум 70 см. Щоб меблями було зручно користуватися, людина повинна дотягуватися до задньої стінки – тоді речі у другому ряду буде легко виймати та класти на місце.

Також варто пам’ятати, що розсувний механізм дверей-купе забирає до 10 см глибини й корисний внутрішній об’єм зменшується на стільки ж.

Тому, якщо потрібна функціональна та містка шафа, доречно, аби її глибина складала 60 см. Шафи-купе з глибиною 45 см підходять для невеликого передпокою, вузького коридору чи спальні скромної площі.

Новости Чернигова