Як вибрати цеглу? Інструкція з видів і застосувань

Вибір цегли є важливим етапом у процесі будівництва. Вид цегли впливає не тільки на зовнішній вигляд будівлі, а й на її міцність, теплоізоляцію і довговічність. Розглянемо, які види цегли існують і які чинники важливо враховувати під час її вибору.

Які види цегли бувають?

На ринку представлені різні види цегли kievstroy.org/ua/tsegla, кожен з яких має свої унікальні характеристики і області застосування.

Керамічна цегла

Керамічна цегла виробляється шляхом випалу глини. Вона має гарну теплоізоляцію і морозостійкість. Підходить для зведення як несучих стін, так і для внутрішніх перегородок.

Силікатна цегла

Зроблена із суміші піску та вапна. Цей вид цегли екологічний, але має обмеження щодо застосування: його не рекомендують використовувати для зовнішніх стін у регіонах із суворими кліматичними умовами.

Клінкерна цегла

Високоміцна цегла, яку найчастіше використовують для мощення доріжок і оздоблення фасадів. Вона відрізняється підвищеною зносостійкістю і малим водопоглинанням.

Гіперпресована цегла

Виготовляється під високим тиском з вапняного тіста і добавок. Має гладку текстуру і різноманітність кольорів, що робить її популярним варіантом для фасадної кладки.

На що звернути увагу при виборі цегли?

Вибираючи цеглу, важливо враховувати кілька ключових параметрів, які впливають на якість і сферу застосування цегли.

Марка міцності

Марка міцності вказує на здатність матеріалу витримувати навантаження. Цегла високих марок міцності краща для фундаменту і несучих стін.

Цегла високих марок міцності краща для фундаменту і несучих стін.

Морозостійкість

Цей показник особливо важливий у регіонах із холодними зимами. Він вказує, скільки циклів заморожування і відтавання цегла може витримати без руйнування.

Теплопровідність

Низька теплопровідність цегли сприяє збереженню тепла в будинку, що особливо важливо для регіонів із холодним кліматом.

Порівняльна таблиця властивостей цегли

Вид цегли Марка міцності Морозостійкість Теплопровідність
Керамічний М200-М300 50-75 циклів 0.35-0.47 Вт/м*К
Силікатний М100-М200 25-50 циклів 0.7-0.8 Вт/м*К
Клінкерний М400-М800 100-150 циклів 0.9-1.1 Вт/м*К

Заключні рекомендації щодо вибору цегли

Вибір цегли залежить від багатьох чинників, включно з кліматом, призначенням будівлі та особистими уподобаннями. Не забудьте враховувати екологічні аспекти і вартість матеріалу. Завжди прагніть купувати цеглу високої якості від перевірених виробників.

Часто задаються питання

Чи можна використовувати силікатну цеглу для зовнішніх стін?

Силікатну цеглу краще використовувати для внутрішніх перегородок, оскільки вона погано чинить опір вологості та морозам.

Яка цегла краще для фасаду?

Для фасадних робіт рекомендується використовувати клінкерну або гіперпресовану цеглу через їхню високу довговічність і мале водопоглинання.

Як перевірити якість цегли під час купівлі?

Зверніть увагу на рівномірність кольору і форми, відсутність тріщин і сколів. Також можна перевірити звук цегли, вдаряючи її одна об одну — якісна цегла видає дзвінкий звук.

Новости Чернигова