Яка оливкова олія найкраща?

Незважаючи на популярність соняшникової олії, в Україні все більше тих, хто користується продуктом з оливок. Якісна оливкова олія має чимало корисних властивостей. Якщо ви знаєте, для чого ви використовуватимете оливкову олію, то зможете правильно обрати її вид. Спеціалісти інтернет-магазину Novus розкажуть про особливості кожної.

Користь для здоровʼя

В склад оливкової олії входить чимало вітамінів, мінералів, антиоксидантів, корисних жирів, які допомагають організму боротися з різноманітними захворюваннями, знижують ризик виникнення інсульту, запальних хвороб.

Плоди оливкового дерева на 14% складаються з насичених жирів і на 11% з поліненасичених (омега-3, омега-6). Доведено, що такі речовини сильно зміцнюють імунітет, насичують поживними речовинами та створюють ефект детоксу. Також оливки є хорошою профілактикою проти онкологічних захворювань.

Крім жирів в склад входять вітамін К, Е та потужні антиоксиданти. Вони допомагають боротися із захворюваннями серця та запальними процесами. Якщо запалення хронічні, то це може призвести до розвитку:

  • діабету ІІ типу;
  • артритів;
  • хвороби Альцгеймера.

Саме антиоксиданти в складі оливкової олії допомагають попередити різні інфекції та пов’язані з цим ускладнення.

Дослідження виявили і ефективність вживання оливкової олії в людей, які замінили соняшникову олію на оливкову для зниження ваги. Протягом 7 місяців група студентів вживала їжу на оливковій олії: їм справді вдалося скинути зайві кілограми.

Використання в кулінарії

Щоб покращити смак певних страв, необхідно правильно обрати вид оливкової олії. Досвід кулінарів світу показує, що холодні закуски, маринади чи салати краще за все доповнювати нерафінованим продуктом вищого класу, який має маркування Extra Virgin. Незалежно від країни-виробника, маркування буде схожим (Extra Vergine ісп., Extra Vierge фр.) Саме цей варіант вибирають і прихильники правильного харчування.

Якщо ж мова йде про смаження та гарячі страви, то варто вибирати рафіновану оливкову олію другого віджиму. Вона має маркування Pomace або Orujo. Термічна обробка вимагає саме такої олії. Такий продукт також дешевше та краще зберігається.

І українські, і закордонні виробники якісної сертифікованої продукції пропонують свої товари в Novus.online. Покупців чекає зручне розташування магазинів та прийнятні ціни, які напередодні новорічних свят стають ще доступнішими.

Новости Чернигова