Жінці з Чернігівщини пересадили нирку в Черкаському онкодиспансері. ФОТО

У Черкаському обласному онкодиспансері Ярославі Алєксєйченко із Чернігівщини пересадили нирку.

Донором органу став батько чернігівки.

Про це Суспільному розповів завідувач обласного центру онкоурології Роман Морару-Бурлеску.

За словами Ярослави, проблеми із нирками у неї розпочалися ще у 2017-ому. Але рік тому ситуація загострилася. Коли ж по телевізору побачили сюжет про першу трансплантацію – вирішили діяти, розповіла жінка. Нині почувається добре:

«Відчуття незрівнянні, кращі, ніж на діалізі, після діалізу дуже погано було, голова боліла, слабість, рвота, день зводився. Тим паче діалізу у Ічні немає, є у Прилуках, а це за 35 км», – каже вона.

«Поділитися» ниркою із донькою планувала мама Тетяна. Але після аналізів і досліджень, медики порадили шукати іншого донора, зауважила Ярослава. Донором зголосився стати батько – дослідження показали, що він придатний для такої операції.

За операційним столом лікарі працювали майже чотири години. Трансплантація – не шаблонна хірургія, кожен випадок тут індивідуальний і Ярослава – не виняток, зауважив завідувач обласного центру онкоурології Роман Морару-Бурлеску. Тому під час пересадки медикам довелося боротися ще й із тромбозом судин.

На Черкащині це четверта успішна трансплантація нирки. Для пацієнтів пересадка безкоштовна, витрати повністю покриває держава, розповів Роман Морару-Бурлеску.

Источник

Новости Чернигова