Карантин вихідного дня: чи дотримуватимуться його у Чернігові? (ВІДЕО)

Карантинні обмеження вихідного дня, які відповідно до розпорядження Кабінету міністрів вводяться по всій країні вже від завтра, сколихнули громадськість, яка так або інакше пов’язана з малим і середнім бізнесом. Відповідно до нововведень, відтепер на вихідних заборонено працювати будь-яким крамницям або закладам обслуговування, крім тих що торгують продуктами або ліками. Не закриватимуть також і фінансові установи.

Для того аби висловити свою незгоду із рішенням уряду сьогодні під стіни міської ради із гаслом «Маємо право працювати!» прийшло близько півтисячі чернігівців, що постраждають від такого рішення. Насамперед працівники та власники непродовольчих крамниць, ресторанів, кав’ярень, перукарень та салонів краси. Основний прибуток вони отримують саме у вихідні. Тож відповідно понесуть серйозні збитки. Зачепить карантин і працівників ринку, адже працювати дозволено лише продуктовим відділам.

До протестувальників вийшов очільник міста Владислав Атрошенко. Він наголосив, що підтримує вимоги містян та повідомив – Виконавчий комітет Чернігівської міської ради направив звернення до Кабінету Міністрів України, народних депутатів України щодо скасування «карантину вихідного дня».

– Зваживши всі «за» і «проти», ми змушені як міська влада приймати виважені рішення. І виступити з закликом до Кабінету Міністрів України більш зважено підійти до розрахунків: що дасть карантин «вихідного дня», які цифри ми отримаємо по запобіганню розповсюдження COVID -19, які цифри ми отримаємо по недонадходженню податків та як ми будемо закінчувати рік. І як забезпечити життєдіяльність міст і країни в цілому. Такі кроки робити без досить скрупульозного аналізу, я вважаю, не можна, — наголосив Владислав Атрошенко.

Та на запитання містян – чи виходити їм завтра на роботу відповів, що міська влада немає повноважень скасовувати рішення Кабміну. До того ж, за дотриманням рішення буде слідкувати Національна поліція. Але пообіцяв, що Муніципальна варта до контролю над підприємцями не залучатиметься.

Источник

Новости Чернигова