Керівник сучасного освітнього центру «Ідея» Анна Тимошик, розповіла про послуги центру та грантові програми

Ніжин відвідала делегація із США, яка ознайомилися з ходом реалізації ряду проєктів, зокрема завітали й до освітнього центру “Ідея”.

У скліді делегації – президентка міжнародної організації Global Communities Керрі Хесслер-Раделет, керівник Програми CLEAR Дубравка Латінак-Пем, заступник директора представництва Global Communities в Україні Джастін Сікріз, керівник Програми USAID DOBRE Браян Кемпл, заступник керівника Програми USAID DOBRE Максим Бурдавіцин та керівника напрямку місцевого економічного розвитку Віталій Юрків.

Освітній центр “Ідея” – серед переможців грантового конкурсу  PEARL (пілотний проєкт для раннього відновлення та добробуту) — це 6-місячна програма, що виконується та фінансується міжнародною організацією Global Communities (Глобал Ком’юнітіз) в Україні. 
Гості були у захваті від центру “Ідея” та підходів, які він впроваджує.

Ми поспілкувалися з керівником освітнього центру, пані Анною Тимошик.

– Освітній центр “Ідея” – серед переможців грантового конкурсу  PEARL. Пані, Анно, розкажіть про цей грант.    

– PEARL – це програма допомоги бізнесу, який постраждав від війни. Для цього, на конкурсній основі, надають гранти. Ми подали на розгляд у грантовому конкурсі проєкту PEARL нашу заявку: “Розширення діяльності освітнього центру з облаштуванням додаткових приміщень укриття”.З початку року ми вкладаємо гроші в розширення діяльності: зробили ігровий майданчик, ще один санвузол для дітей, облаштували 4 групи.
Тож подали заявку на участь у грантовому конкурсі проекту PEARL, яка передбачала розширення діяльності освітнього центру з облаштуванням додаткових приміщень укриття, аби завершити ремонт в підвальному приміщенні та  мати комфортне укриття для більшої кількості дітей.
В межах гранту ми придбали 4 телевізори, дидактичні набори Lego Education, обігрівачі та дерев’яні меблі в укриття, а також зробили ремонт.

–  Розкажіть про свій центр, які послуги ви надаєте?

–  «Ідея» – це найбільший приватний освітній центр в Ніжині з денним доглядом за дітьми та освітніми курсами технічного спрямування, школою англійської мови для дошкільнят, дітей початкових класів і середньої школи. Також ми запросили партнерів і на першому поверсі у нас є секція дзюдо, естрадно-гімнастичний колектив та театральна студія. Все в одному місці для зручності батьків. Освітні курси для дошкільнят ми пропонуємо по 4 напрямках: 
1. 4 рівня занять по методикам Lego Education – це курси де менші дітки розвивають моторику, мовлення, сенсорне сприйняття, увагу, пам’ять, вміння порівнювати. На старших рівнях діти вчаться робити припущення, експериментують з власними моделями, доходять висновків. Завдяки цьому малі винахідники вчаться розуміти основні закономірності світу, стають більш самостійними та почувають себе справжніми творцями майбутнього. Діти через гру засвоюють елементарні математичні поняття, взаємозв’язки між причиною і наслідком, засвоюють поняття руху та положення об’єкта, розвивають креативне мислення, мовлення та вміння співпрацювати з партнером, а саме пояснювати та аргументовано відстоювати свої ідеї.
2. Конструктор LEGO – це також дієвий засіб, який дає змогу реалізувати ігрові і діяльнісні методи навчання у підготовці до школи й такий підхід сприяє формуванню у дітей позитивного ставлення до занять з письма, математики, вихованню впевненості у собі та своїх освітніх можливостей, а це є запорукою успішної адаптації майбутніх першокласників.
3. Курс по розвитку емоційного інтелекту “Цеглинки емоцій”  який знайомить дітей з вісьмома емоціями, такими, як: страх, радість, збентеження, гнів та ін. Курс допомагає краще зрозуміти себе та інших, через гру розвиває навички спілкування з однолітками.
4. Курс «Ментаніум» це про розвиток природного потенціалу учнів, завдяки всебічного розвитку мозку.  Курс включає 4 модулі: нейрогімнастика – розвиває взаємодію тіло та розуму, удосконалює міжкульову взаємодію мозку; другий модуль – ейдетика, образне мислення; третій модуль – ментальна арифметика; четвертий модуль – це креативне та критичне мислення.
Для школярів додатково є курси англійської мови, де ми використовуємо інтерактивні вправи на онлайн платформі замість нудної «домашки», ніяких оцінок, тільки позитивна мотивація. 
Найбільш цікавим для старших дітей є курс робототехніки та програмування. На заняттях використовуються набори Lego Education Wedo 2.0, MindStorm EV3, планшети та ноутбуки з середовищем розробки програм на мові Python. Протягом курсу діти отримують всі необхідні навики з програмування та інженерії для того, щоб освоювати професію та самостійно розробляти програми. Це вже «доросла» робота з програмування складної поведінки робота та вивчення алгоритмів. Але головною перевагою для дітей є те, що дитина одразу може перевірити свій алгоритм наочно на роботі, який сама склала. Це дуже важливо для дітей до 11 років, коли в них ще не сформоване абстрактне мислення. 

–  Що ж, ви дуже захопливо про розповіли про курси, то чи є ще місця на курсах і садочку?

–  Не на всіх курсах, але ще є, тому телефонуйте – підберемо! Денний догляд в цьому році ми розширили, тому йде формування вікових груп, діти поступово додаються, йде адаптація і ще місця є.

–  А як у вас проходить адаптація дитини до садочку, адже це болюче питання для батьків?

–  На жаль у більшості садочків адаптації приділяють недостатньо уваги й ми маємо сумні історії, коли дитина отримує стрес на все життя. Ми ж слідуємо всім рекомендаціям психологів у цьому питанні, у нас йде плавний перехід від домашнього оточення до дитячого колективу, починаючи з коротких тривалостей перебування та зберігаючи близькість та підтримку батьків на початкових етапах. Застосовуємо ігрові методи та поступово включаємо дітей у життя групи. Роль батьків у процесі адаптації неоціненно важлива і ми надаємо індивідуальні рекомендації й для них. Загалом в нашому освітньому  центрі “Ідея” вже є відпрацьований підхід, що має свої секрети успіху.  

–  Розкажіть про колектив центру.

–  В цьому році ми розширили колектив, адже в межах гранту було створено нове робоче місце. До речі, зараз ще є одна вакансія, яку ми плануємо заповнити до кінця року. Наш принциповий підхід у побудові команди – неперервне навчання і ми самі вчимо молодих педагогів й постійно беремо участь у тренінгах та вкладаємо гроші в навчання команди у найкращих методистів країни. Зараз три педагоги проходять навчальні програми, а також беремо участь у науковому дослідженні з дошкільної педагогіки, яке проводить Вікторія В’юнник. 

Детальніше про програму PEARL можна ознайомитися за посиланням: https://www.prostir.ua/?grants=hrantovyj-konkurs-dlya-pidtrymky-biznesu-prohramy-pearl

Також заходьте на сайт освітнього центру «ідеЯ», аби дізнатися більше інформації https://ideya.org.ua/

Фото: Пані Галина, заступник директора, психолог центру

Фото: Делегація також відвідала загальноміські заходи

Фото: Обладнання, яке придбано за грантові кошти

Фото: Ремонт, який виконаний за грантові кошти

Фото: Ще один санвузол для дітей, який побудований в цьому році

Фото: Пані Анна, керівник гуртка, корекційний педагог

Фото: Пані Анна – директор центру

Фото: В старшій групі є двоповерхових замок для дітей

Фото з архіву центру “Ідея”, NizhynPost та Ніжинської міської ради Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Освітній центр “ІдеЯ” – https://ideya.org.ua/

Источник

Новости Чернигова