Китай закликав Євросоюз «припинити заклики до повної перемоги України»


Китай закликав Євросоюз "припинити заклики до повної перемоги України"

Фу Цун (фото — Місія Китаю при ЄС)

Представник Китаю при Євросоюзі Фу Цун поставив під сумнів намір Заходу допомогти Україні здобути «повну перемогу». Про це повідомляє Politico.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

На заході Центру європейської політики у Брюсселі Фу Цун заявив, що Китай «дуже стурбований можливою ескалацією конфлікту». Він також наголосив, що у Пекіні не вірять, що передача зброї Україні ефективно розв’яже проблему вторгнення Росії.

«Ми дуже стурбовані тим, що йдеться про повну перемогу на полі бою. Ми вважаємо, що правильне місце буде за столом переговорів», – сказав Фу Цун.

Він також розкритикував позицію Євросоюзу щодо Тайваню. Посол вважає, що, захищаючи Тайвань, Євросоюз «провокує сепаратизм». Фу Цун заявив, що у разі підписання інвестиційної угоди між ЄС та Тайванем, яка перебуває у процесі підготовки, відносини між Євросоюзом та Пекіном значно погіршаться.

Видання вказує, що висловлювання Фу Цуна прозвучали на тлі підготовки візиту лідера Китаю Сі Цзіньпіна до Москви.

ДОВІДКА. Китай заявляє про свою «нейтральну» позицію щодо війни Росії проти України, яку Пекін називає «українською кризою». КНР неодноразово повторювала кліше російської пропаганди про те, що РФ на війну «спровокували» НАТО та США, а також не засуджувала війну, яку Москва веде для знищення українського народу, однак одночасно заявляла про відданість принципу територіальної цілісності та непорушності встановлених кордонів. Китайські офіційні особи регулярно закликають до переговорів та кажуть, що вони «за мир у всьому світі».

  • Нещодавно Сі Цзіньпін провів переговори у режимі відеозв’язку з Путіним, де знову заявив про «конструктивну» позицію Пекіна «за мир».
  • Президент США Джо Байден та голова КНР Сі Цзіньпін 14 листопада обговорили війну Росії проти України, а також погодилися з неприпустимістю застосування ядерної зброї.
  • Імовірність війни НАТО та Росії дуже висока, також можливий конфлікт між Китаєм та США, заявив заступник міністра оборони Польщі Марцін Очепа.

Читайте також: Китай, як ми розуміємо, не передасть РФ жодного озброєння – Буданов

Джерело