Контрактника з Ніжина, що влаштував стрілянину зі стартового пістолету, оштрафували на 17 тисяч

Суддя Ніжинського міськрайонного суду Ірина Шевченко виголосила вирок для 23-річного уродженця Ніжина, старшого солдата-контрактника Андрія Вовкодава — штраф в розмірі 1 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Його, за інформацією Gorod.cn.ua, обвинувачували у вчиненні кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч. 1 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство). Покарання, яке загрожувало підсудному, — штраф від 500 до 1 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 5 років.

Як встановило слідство, у серпні 2020 року Андрій Вовкодав через інтернет-сайт Prom.ua купив стартовий пістолет RETAY MOD 92, який тримав при собі.

26 вересня 2021 року близько 3.00 військовий викликав таксі, аби їхати до Лосинівки на «розбірки» зі своїм знайомим. Зрозуміло, взяв із собою і «залізний аргумент» — той самий пістолет.

Таксист доставив пасажира до пункту призначення за півгодини. Вже у Лосинівці, поблизу зупинки на вулиці Богуславській, прибулий став активно спілкуватися з трійцею молодиків, які там перебували. Від розмови він дуже швидко перейшов до хуліганських дій – витягнув пістолет і, тримаючи його поблизу голови одного з чоловіків, вистрілив.

Щоправда, на цьому Андрій Вовкодав не зупинився. Він спрямував зброю у бік іншого молодика і на висоті його голови зробив 5 пострілів.

Свою провину старший солдат визнав повністю. Більше того, 5 січня він уклав з прокурором Чернігівської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Владиславом Галушком угоду про визнання винуватості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЇЗДА БЕЗ ПРАВ, АЛКОГОЛЬ ТА ДРІБНЕ ХУЛІГАНСТВО: В ОБЛАСТІ ПОНАД 80 ПІДЛІТКІВ ПРИТЯГНУЛИ ДО АДМІНВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

Дослідивши докази у справі, суддя призначила підсудному покарання – штраф в розмірі 1 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Нині ця сума становить 17 тисяч гривень.

Джерело – Gorod.cn.ua

Источник