Коронавірус «Дельта» у Чернігові: зафіксовано перші два випадки

Сьогодні, 11 серпня, у Чернігові зафіксували перші два випадки зараження штамом збудника COVID-19 «Дельта». Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив секретар Чернігівської міськради Олександр Ломако.

«Не варто розслаблятися, Ковід-19 нікуди не зник. Новини про штам «Дельта» вже не такі далекі – сьогодні в Чернігові зафіксували перші два випадки. За оцінками вчених, цей штам значно заразніший та у 2,26 разів частіше призводить до госпіталізації і в 1,45 рази частіше – до реанімації», – йдеться у повідомленні.

Як зазначив секретар міськради, враховуючи низький рівень вакцинації населення, «Дельта» досить швидко може спричинити новий сплеск захворюваності з відомими наслідками – переповнені лікарні, смертність, локдаун, втрати для бізнесу, онлайн-навчання, незручності в роботі громадського транспорту, тощо.

У Чернігові вакцинація проводиться чотирма різними препаратами: Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Coronavac. За словами Олександра Ломаки, це якісні медпрепарати, що довели свою ефективність у державах, які вже накрила «Дельта».

Також він зазначив, що тим, хто з різних причин відмовляється від вакцинації потрібно проходити обов’язкове і регулярне тестування. На його думку, таке рішення має ухвалити Кабмін. Тобто потрібно працювати на випередження, а не чекати зростання кількості хворих та госпіталізованих громадян.

Нагадаємо, у Чернігові на цьому тижні працюють 5 пунктів масової вакцинації населення. Також на вихідних додається ще один пункт, який знаходиться у Деснянській райраді, що за адресою проспект Перемоги, 141. Ознайомитися з графіком роботи пунктів щеплення можна за посиланням.

Станом на 10 серпня в Чернігові першу дозу вакцини отримали 38 434 особи, а другу – 22 396.

Нагадаємо, вчора, 10 серпня, голова Чернігівської ОДА В‘ячеслав Чаус повідомляв про 10 випадків зараження штамом «Дельта» в область.

Источник