Корюківський відділ заготівлі крові закривати не будуть. Поки що

Через недофінансування Корюківський відділ заготівлі крові та її компонентів опинився під загрозою закриття.

Про це обласну раду листом поінформував напередодні керівник центральної районної лікарні Сергій Пивовар. Причина банальна – нестача грошей.

Долю закладу чиновники обговорювали 13 квітня на спеціальній нараді в обласній раді, повідомляє її прес-служба. Як виявилося, його створили 3 роки тому. І не просто сам по собі. А як відокремлений підрозділ комунального підприємства обласної ради «Чернігівський обласний центр крові». Зусилля доклали обласна станція переливання крові та Корюківська ЦРЛ. Хотіли, аби було кому приймати та постачати життєдайну рідину для порятунку багатьох хворих.

І наче працював відділ. Наприклад, торік його співробітники заготовили 10,8% всієї крові в області. Упродовж 2020 року вони видали компонентів донорської крові Корюківській ЦРЛ в обсязі 90% від потреби, Сновській ЦРЛ — 39%, Семенівській ЦРЛ — 42%.

Проте необхідного обладнання увесь час бракувало. Через це страждала якість. Як сказала генеральна директорка КНП «Чернігівський обласний центр крові» Лілія Бузницька, це стало одним із аргументів на користь закриття відділу. Серед інших — недостатнє фінансування і, як наслідок, заборгованість за комунальні послуги та дефіцит коштів для виплати грошової компенсації на харчування донорам.

Учасники наради висловили упевненість, що заклад треба зберегти. А поки що взяли тайм-аут. Щоб, так би мовити, з'ясувати усі технічні та фінансові можливості.

Фото — ілюстративне.

Источник

Новости Чернигова