Кров для воїнів та хворих: чернігівців просять долучатися до донацій

У Чернігові наразі існує велика потреба у всіх групах крові, особливо з негативним резус-фактором, адже її значно менше, ніж з позитивним.

За словами генеральної директорки обласного центру крові Лілії Бузницької, з початком повномасштабного вторгнення у центрі встановили так званий незнижувальний запас компонентів крові, який зберігається впродовж усього року, з якого вони і  забезпечують лікарні міста та області. Проте, єдиного банку крові у них наразі немає.

«Ми забезпечуємо компонентами крові, і лікарняні банки створюють лікарні у себе, і вони для себе визначають, скільки їм необхідно запасу компонентів крові, які би у них зберігались в банках крові, і вони вирішують це питання, а ми забезпечуємо тільки компонентами крові», –Лілія Бузницька.

Окрім крові, чернігівці щодня здають плазму, котра також необхідна в лікарнях і для порятунку поранених військових в госпіталях. Медики кажуть, вона не йде на переробку, а використовується тільки в лікувальних цілях.

«Плазму здають достатньо часто, здають по запису, вдень до пʼяти людей ми можемо прийняти, і, як правило вони і приходять до нас в такому обсязі», – каже в.о. завідувача відділення заготівлі крові та її компонентів Ганна Єременко.

Наразі тенденція здачі крові значно зменшилась, а потреби в ній залишаються великими, тому медики «Чернігівського обласного центру крові» закликають ставати донорами, приходити та поповнювати запаси, аби допомагати тим, хто цього потребує.

Джерело – Новий Чернігів

Источник

Новости Чернигова