Культурні втрати: у Мінкульті назвали кількість знищеного через російську агресію

КИЇВ. 5 червня. УНН. У зв’язку із збройною агресією рф проти України постраждали вже 1520 об’єктів культурної інфраструктури, з них майже третина зруйнована, повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики, пише УНН.

Деталі

«МКІП продовжує фіксувати пошкодження об’єктів культурної інфраструктури в Україні внаслідок російської агресії… Збитків зазнали 1520 об’єктів культурної інфраструктури, без урахування пам’яток культурної спадщини. Із них майже третина (541) – зруйновані», — йдеться в повідомленні пресслужби міністерства в Telegram.

Разом з тим, за останній місяць загальна чисельність постраждалих об’єктів культурної інфраструктури зросла на 56 одиниць.

За даними міністерства, найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура зазнала в Донецькій, Харківській, Херсонській, Київській, Миколаївській, Луганській і Запорізькій областях. Так, загалом постраждали: клубні заклади — 727; бібліотеки — 571; музеї та галереї — 82; театри та філармонії — 25; заклади мистецької освіти — 115.

Додамо

У Мінкульті також наголосили, що наразі майже вся територія Луганської та значні частини територій Херсонської, Запорізької та Донецької областей досі перебувають у тимчасовій окупації, що унеможливлює обрахунок точної кількості пошкоджених об’єктів культурної інфраструктури.

Нагадаємо

Міжнародна рада музеїв спільно з Міністерством культури та інформаційної політики підготували «Надзвичайний Червоний список культурних цінностей під загрозою — Україна». Він презентує список цінностей, які можуть бути викрадені росіянами.

Джерело: УНН

Новости Чернигова