Курс долара падає: в НБУ назвали причини


Курс долара падає: в НБУ назвали причини

Гривня (Фото — НБУ)

У лютому 2023 року ситуація на валютному ринку України покращилася. Однією з причин було припинення фінансування дефіциту державного бюджету завдяки емісії гривні з боку Нацбанку. Про це йдеться в Макроекономічному та монетарному огляді НБУ. 

Як зазначається в огляді, у лютому пропозиція іноземної валюти підживлювалась як сезонним збільшенням її продажу переважно підприємствами АПК для підготовки до проведення посівної кампанії, так і насиченням ринку готівковою іноземною валютою, зокрема внаслідок зменшення попиту через можливість купівлі безготівкової іноземної валюти з подальшим розміщенням на депозит.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе

«Крім того, на валютний ринок і надалі позитивно впливала відсутність монетизації дефіциту бюджету», – зазначають в НБУ.

У вівторок, 7 березня, середній курс купівлі готівкового долара в українських банках складає 38,38 грн. Мінімальний курс купівлі долара у банках становить – 37,8 грн, максимальний – 38,7 грн. Для продажу мінімальний курс також 38,7 грн, максимальний – 39,55 грн.

  • У 2022 році «надрукував» для уряду 400 млрд гривень. Національний банк України хоче, щоб надруковані гривні не опинилися на валютному ринку, адже надлишок коштів створює загрозу для курсу гривні до долара. 
  • Протягом минулого тижня НБУ купив на міжбанківському валютному ринку 6,55 млн доларів і продав 289,39 млн доларів. 

Джерело

Новости Чернигова