У наступному році співпраця між Латвією та Україною, серед іншого, буде розвиватися у декількох напрямках: відновлення Чернігівської області, розвиток транспортного сполучення та енергетична безпека.
Про це під час зустрічі домовились Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба та Надзвичайний та Повноважний посол Латвії в Україні Ілґварс Клява.
Сторони домовились синхронізувати свої зусилля у питанні відбудови Чернігівської області. Ілґварс Клява запевнив, що у 2025 році Латвія продовжить виділяти кошти на допомогу Україні. У фокусі залишаються будівлі соціальної сфери – школи, лікарні, неурядові заклади. За словами посла, для Латвії дуже важливо робити життя чернігівців, які постраждали від війни, комфортнішим. Саме тому наразі багато латвійських волонтерів працюють для допомоги області. Крім того, енергетичні компанії Латвії висловили бажання надати сонячні батареї для Чернігівської області. Наразі вирішується питання їхньої поставки та встановлення.
На Чернігівщині розшукали 68-річну жінку, яка заблукала в лісі
Голова Державного агентства відновлення та розвитку Сергій Сухомлин запропонував, щоб сонячні панелі передавалися зокрема на водоканали, де коефіцієнт корисної дії від їхньої роботи буде високим.
Нагадаємо, що 2023 року Латвія виділила на відновлення Чернігівської області 5,1 млн євро, а у 2024 році — понад 5 млн. євро.
Своєю чергою заступник Міністра розвитку громад та територій Тимур Ткаченко зазначив, що Україна зацікавлена в розвитку транспортної логістики та доступу до балтійських портів.
“Наразі доступ до портової інфраструктури Латвії можливий тільки транзитним залізничним сполученням через Польщу. Тому є необхідність будівництва нових терміналів для перестановки вагонів на візки іншої ширини колії. Реалізація цього проекту створить альтернативний транспортний коридор та дозволить сформувати новий ланцюг постачання. Що в свою чергу дасть можливість збільшити обсяг вантажних перевезень та відкриє доступ українськими експортерам до портових потужностей країн Балтії”, – сказав Тимур Ткаченко.
Джерело: https://www.kmu.gov.ua