Лазерна епіляція під час вагітності — робити чи ні?

Лазерна епіляція під час вагітності викликає деякі обговорення серед фахівців з охорони здоров'я. Відповідно, у вагітних жінок з’являються сумніви — робити чи ні.

Ознайомитись детально з цією процедурою та її перевагами можна тут https://www.grandbeauty.com.ua/lazerna-epilyacziya/.

Чи є протипоказання до лазерної епіляції бікіні вагітним?

Чи можна робити лазерну епіляцію під час вагітності — найпопулярніше питання серед жінок, які вже проводять процедуру та планують вагітність.

Все ж існують деякі протипоказання до лазерної епіляції в області бікіні. По-перше, зміни в гормональному фоні, які супроводжують вагітність, можуть змінити структуру шкіри та чутливість до болю.

Друга проблема — це збільшена чутливість шкіри. Може виникнути подразнення або навіть пошкодження шкіри в області бікіні внаслідок процедури. Більше інформації знаходиться на https://www.grandbeauty.com.ua/lazerna-epilyacziya/lazerna-epilyacziya-bikini/.

В будь-якому випадку, під час вагітності потрібно обговорити свої плани щодо епіляції з лікарем та фахівцем, який буде проводити процедуру епіляції, щоб визначити оптимальний та безпечний підхід для здоров'я мами та майбутньої дитини.

Перелік протипоказань:

1. Вагітність не є прямим протипоказанням, проте нижче приведені деякі з недоліків, які можуть супроводжувати вагітних жінок після проведення процедури.

2. Лазерна епіляція може призвести до появи великих родимок, темних пігментних плям та вугрів.

3. Наявність певних медичних проблем, також може бути протипоказанням. Людям з раком шкіри та герпесами на ділянках, які планують оброблятись, категорично заборонено проводити процедуру.

4. Прийом лікарських засобів: в залежності від складу та інтенсивності вживання ліків, процедура може бути дозволена, або ж заборонена.

Якщо ж у вас дуже темна чи світла шкіра, лазерна епіляція може призвести до гіперпігментації.

Як відбувається процедура епіляції бікіні?

Лазерна епіляції бікіні не відрізняється від проведення процедури на інших зонах.

Перший етап — фахівець очищає та дезінфікує шкіру в області бікіні перед початком процедури. Далі, в залежності від типу шкіри та характеристик волосся, він встановлює відповідні параметри на лазерному апараті для досягнення оптимального результату. Часто проводиться тестовий постріл, щоб перевірити, як шкіра реагує на лазерне випромінювання та підібрати потрібну потужність для безпечної і ефективної епіляції. Після успішного тесту фахівець розпочинає процедуру, по черзі обробляючи область бікіні лазерним променем. Лазерна енергія проникає в волосяні фолікули, знищуючи їх і заважаючи подальшому росту волосся. Після завершення епіляції може бути нанесений заспокійливий крем або гель для зменшення подразнення та заспокоєння шкіри. І на завершення — вам будуть надані поради щодо догляду за шкірою після процедури, включаючи уникання сонця та використання заспокійливих засобів для зменшення подразнення.

Чому при вагітності не бажано робити лазерну епіляцію?

Через обмеженість даних щодо безпеки лазерної епіляції при вагітності багато фахівців вважають, що краще утриматися від цієї процедури протягом цього періоду.

Але, не завжди це вірно. Категоричної заборони для проведення епіляції вагітним жінкам немає, оскільки ще не було жодного зафіксованого випадку негативного впливу лазерного випромінювання на формування та розвиток плоду.

Найважливіший момент, який відіграє роль у цьому питанні — це перебудова гормонів, через яку можна не лише не отримати бажаний ефект, а й створити протилежну проблему для свого організму — занадто активний ріст волосся.

Чим лазерна епіляція може бути небезпечна для вагітних?

Під час вагітності шкіра може стати більш чутливою та вразливою. Лазерна епіляція може призвести до подразнення і свербіжу, особливо в області бікіні.

Вагітність супроводжується гормональними змінами, які можуть впливати на реакцію шкіри на лазерне випромінювання. Це може зробити процедуру менш ефективною.

Область бікіні має високу чутливість, тому з’являється більше шансів на виникнення болю чи дискомфорту під час процедури, під час вагітності шкіра стає ще більш чутливою.

Наведені вище протипоказання для деяких людей не є суттєвими, тому кожна жінка робить власний вибір. На противагу, наукових доказів про шкідливість лазерної епіляції під час вагітності недостатньо, щоб робити повноцінні висновки, тож обов’язково потрібно консультуватись з експертом перед процедурою щодо переваг та ризиків.

Коли можна відновити курс лазерної епіляції після вагітності?

Якщо ви все ж не наважились на проведення лазерної епіляції під час вагітності, ось деякі фактори, які потрібно врахувати після неї:

Після вагітності та періоду лактації гормональний фон може трохи змінитися. Перед початком курсу лазерної епіляції потрібно трохи зачекати, доки гормони не відновляться та повернуться до свого звичного стабільного стану.

Також, під час вагітності та після неї деякі жінки можуть відчувати загострено будь-які дотики та дії зі шкірою.

Перед початком будь-якої процедури лазерної епіляції після вагітності обов’язково поговоріть з лікарем та фахівцем, який проводитиме процедуру.

 

Источник

Новости Чернигова