Лікар помер від коронавірусу. Як живе село у Чернігівській області без спеціаліста

У селі Нехаївка Коропського району Чернігівської області місцеві жителі залишилися без лікарської допомоги. Сімейний лікар, який приїздив до них із сусіднього села двічі на тиждень, помер від коронавірусу майже два місяці назад. В гості до села завітали журналісти Громадського.

Люди опинилися сам на сам з епідемією. Іноді до них на виклики приїздять місцеві медсестри, а коли стає вкрай тяжко, селяни збирають гроші і платять водієві амбулаторії, щоб той відвіз їх до районної лікарні.

– Зараз у нас у селі люди поголовно лежать. Сім’ями лежать, і ніхто не знає, що в них, – розповідають місцеві мешканці.

В окрузі залишилися три медсестри, деякі на пів ставки, але підміняють одна одну у разі потреби.

– У нас у селі залишилися здебільшого люди пенсійного та передпенсійного віку, а це — група ризику. Працюємо з 8 ранку до 8 вечора. На нічні виклики часто виїзджаємо. Швидка з району приїздить, слава Богу, ще не було випадків, щоб не приїздила. Навантаження на нас дуже велике, – розповідає  медсестра Олена Омилечко,.

У сільраді Нехаївки кажуть, що не можуть нічого вдіяти – знайти лікаря, який би погодився приїхати працювати в село майже неможливо. Тим більше – у такі короткі терміни.

– За 2 місяці важко вирішити це питання. Ми  готові прийняти сімейного лікаря у нас з дорогою душею, – говорить староста села Нехаївка Сергій Заводченко.

Громадське

Источник

Новости Чернигова