Литва передає Україні пакет військової допомоги з артилерійськими боєприпасами калібру 155 мм


Литва передає Україні пакет військової допомоги з артилерійськими боєприпасами калібру 155 мм

Арвидас Анушаускас (фото — ЕРА)

Литва надасть Україні черговий пакет військової допомоги, до якого увійдуть боєприпаси калібру 155 мм. Про це повідомив міністр оборони країни Арвідас Анушаускас.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

«Новий пакет військової підтримки Литви для України включає боєприпаси калібру 155 мм, транспортні засоби та військові пайки», – написав Анушаускас.

Він наголосив, що загальна вартість наданої Литвою військової підтримки незабаром досягне 450 млн євро.

На вчорашньому засіданні в форматі «Рамштайн» міністр оборони Литви також оголосив, що його країна виділить 3 млн євро в міжнародний фонд на закупівлю важкого озброєння для України та 1 млн євро в цільовий фонд НАТО на нелетальну підтримку.

В 2023 році Литва планує прийняти до 400 українських військовослужбовців на лікування і до 1200 – на реабілітацію. Також Литва допомагає з навчанням військових.

«Агресор ще не переможений. Тому ми маємо ще більше зосередитися на підтримці українців. Якщо ми хочемо миру в Європі, нам потрібно ще більше інвестувати в оборону. Як українську, так і свою. Іншого шляху немає», – сказав Анушаускас на Рамштайні-10.

  • Сьогодні стало відомо, що Німеччина поставила ЗСУ черговий пакет військової допомоги, куди увійшли 155 мм снаряди та ракети для MARS II. Берлін ще передасть ЗСУ ракети Iris-T SLM та 155 мм снаряди.
  • Естонія оголосила про черговий пакет військової допомоги: в нього увійде снайперська зброя та обладнання для спецпідрозділів. 
  • Глава МЗС Кулеба заявив, що головним пріоритетом для України наразі є збільшення постачань артилерійських снарядів, і Україна «дістає» їх з різних країн – навіть тих, що не входять до антикремлівської коаліції. 

Читайте також: Зірвати «м’ясні штурми» росіян. Як пройшов Рамштайн-10 і що обіцяють партнери

Джерело