Лохина в Ніжині: скільки коштує та який попит на ягоду

На місцевому ринку та на прилавках супермаркетів уже з’являється лохина. Скільки доведеться віддати за кілограм та чи користується попитом ягода — дізнавалися журналісти MYNIZHYN.

Ціни на місцевому ринку

Фото: Лохина на ринку в Ніжині. Автор: Олександр Воронуха

Обійшовши усі прилавки на ринку, ми знайшли лише декілька пропозицій. Ціна цьогоріч поки зависока, адже лише старт сезону. Пропозиції стартують від 500 гривень за кілограм

Фото: Лохина на ринку в Ніжині. Автор: Олександр Воронуха

Є варіанти й по 550 гривень за кілограм.

Фото: Лохина на ринку в Ніжині. Автор: Олександр Воронуха

За власними спостережннями, попит на ягоду низький. Можливо через ціну. Під час моніторингу жоден покупець не поцікавився чорницею. Принаймні ми цього непомітили. Читайте також: Сезон черешні в Ніжині: скільки коштує ягода на місцевому ринку

Ціни в супермаркетах Ніжина

Фото: Лохина в одному із супермаркетів Ніжина

У ніжинських супермаркетах ціни на лохину в порівнянні з ринком схожі (без урахування знижок). Наприклад, у Форі516 гривень за кілограм.

Фото: Лохина в одному із супермаркетів Ніжина

У Сільпо пропонують аж по 696 гривень за кілограм (без урахування знижки) та по 688 гривень за кілограм.

У Велмарті пропонують лохину за наступними цінами: 702 гривні за кілограм, 875 гривень за кілограм, 496 гривень за кілограм, майже 1400 гривень за кілограм, 550 гривень за кілограм вагової ягоди. Тут ціни варіюються в залежності від постачальника.

Аналогічно, за власними спотереженнями, декілька людей підійшли поцікавитися ягодами, але, врешті-решт, так нічого і не обрали.Реклама:

До слова, “з рук” лохину ще не продають або ж нам не пощастило застати тих, хто це робить. 

Ціни на лохину в минулому році

У порівнянні з цінами в минулому році, мабуть, цьогорічна чорниця поки золотою є, адже різниця майже в три рази. Ціна становила 160-170 гривень за кілограм.

Фото: Ціни на ягоди в 2023 році на ринку в Ніжині. Автор: Олександр Воронуха

Фото: Ціни на ягоди в 2023 році на ринку в Ніжині. Автор: Олександр Воронуха

Траплялися й позиції по 110 гривень за кілограм, що на сьогодні виглядає дуже спокусливо… Погодьтеся.

Фото: Ціни на ягоди в 2023 році на ринку в Ніжині. Автор: Олександр Воронуха

Чому слід вживати лохину та які є застереження

Лохина містить вітаміни А, Е, С, К, РР, Р та групи B. Ягода містить багато магнію, кальцію, фосфору, натрію, заліза і калію, а також клітковини, флавоноїдів, антиоксидантів та амінокислот. Лохина підвищує імунітет, покращуєю метаболізм, зміцнює капіляри, знижує шкідливий холестерин у крові та рівень цукру, покращує концентрацію уваги, є засобом для профілактики атеросклерозу та гіпертонії, чудовим протисклеротичним засобом та протизапальним і жарознижувальним засобом.

Лохина корисна в певних кількостях. Ця ягода є низькокалорійним продуктом, який включають до дієтичного раціону багато жінок, щоб схуднути, вживають її надмірно. Це може призвести до перенасичення організму антиоксидантами, кількість кисню у тканинах зменшується, що призводить до збою роботи м’язів.

Також надмірне вживання лохини може призвести до підвищення згортання крові, а отже, до закупорювання судин, тромбозів. Небезпекою у вживанні лохини є органічні кислоти. Їхній високий вміст знижує рівень кислотності в організмі. 

Вагітним і жінкам, які годують грудьми, краще проконсультуватися з лікарем щодо вживання цієї ягоди.

Як обрати гарну чорницю

Восковий наліт на ягодах запорука того, що вона свіжа. Звертайте на це увагу. Чорниці мають бути пружними, мати запах бродіння або пускати сік. Ідеальний відтінок ягід — чорний без блідих плям.

Як зберігати лохину

У холодильнику за правильної температури ягоди зберігаються не довше двох діб. Мити треба таку кількість ягід, яку плануєте споживати.

Для заморозки переберіть ягоди та промийте їх. Викладіть на рушник до повного висихання, далі викладіть у контейнер шарами та поставте в морозильну камеру. Після того, як ягоди трохи затвердіють, можна пересипати їх у пакет. Такий варіант заморозки допоможе не порушити цілісність лохини, ягоди не «склеяться». 

Чи куштували ви цього сезону лохину, де брали та скільки коштувала — діліться з нами на нашій сторінці Facebook. Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Для тих, хто хоче пригадати ціни на ягоди в минулому році, залишаємо посиланням на минулорічний матеріал. Олександр Воронуха Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram
Viber
Facebook
Instagram

Источник

Новости Чернигова