Майже 100 тисяч гривень з кредитного рахунку в подарунок шахраям

  41   0

Поліцейські закликають мешканців Прилуччини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки. Представляючись співробітниками банків, шахраї випитують секретні дані і можуть отримати доступ до ваших рахунків.

10 грудня до поліції звернулася 41-річна прилучанка, яка повідомила, що їй зателефонував невідомий і представився співробітником служби безпеки банку. Незнайомець розповів жінці, що їй потрібно перевипустити її банківські картки та слідувати його вказівкам. Жінка виконала всі вказівки шахрая та розголосила секретні дані картки. Після чого з її кредитного рахунку більше 94 тисячі гривень.

Того ж дня до поліції зателефонувала 76-річна мешканка Прилук. Жінка розповіла поліцейським, що невідомі, удавши співробітників фінустанови, повідомили їй про те, що хтось намагається викрасти кошти з її рахунку. І для того щоб цьому завадити, необхідно надати одноразовий пароль з SMS-повідомлення. Слухняно виконавши усі вказівки фейкових банкірів, потерпіла втратила з рахунку 12 тисяч гривень.

Поліція наполегливо рекомендує: ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які пов’язані з переведенням коштів, по телефону нікому не розповідайте ніяких відомостей зі своєї картки. Якщо висувають умову, що для виконання певних дій потрібно повідомити пін-код вашої картки або одноразовий пароль з SMS-повідомлення — негайно завершуйте розмову. Це шахрай! Всі операції щодо безпеки картки проводьте тільки особисто у відділенні банку.

Пам’ятайте: справжній банківський працівник не має права питати у вас секретні дані картки і ніколи цього не робитиме. Так вчиняє тільки шахрай.

Перевірити телефон з якого Вам телефонує незнайомець можна на сторінці кіберполіції за посиланням https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/

Джерело

Новости Чернигова