Майже півтисячі книжок зібрали у Чернігові завдяки акції «Подаруй книгу». ФОТО

Близько 500 книг зібрали завдяки акції «ПОДАРУЙ КНИГУ», яку організувала ГО «Жінки Батьківщини Чернігівщина». Захід присвятили до Міжнародного дня дарування книг, що відзначають щорічно 14 лютого.

Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day) – це добровільна ініціатива, яка започаткована у 2012 році американкою та засновницею відомого сайту дитячої книги Delightful Children’s Books, Еммі Бродмур. Вона спрямована на підвищення інтересу та доступу до книг і бібліотек.

Тож мета акції «ПОДАРУЙ КНИГУ» — надихнути людей подарувати книгу бібліотеці, другу, членам родини та просто незнайомим людям, таким чином в цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.

«Кожна із жінок нашої організації запрошувала приєднатись до акції через соціальні мережі, організувавши флешмоб «Збираю книги».Таким чином навіть просто сторонні люди могли розмістити відповідний макет з умовами акції на своїй сторінці у фейсбук. Ініціативу збирання книг підтримала жіноча спільнота не тільки у в місті Чернігові, а й у м.Городні та м.Семенівці», — розповідає керівник оргнанізації Людмила Шандренко.

Кожен бажаючий міг залишити книги в приміщенні Чернігівського обласного молодіжного центру, де попіклувались про те, щоб книги були в безпеці до 15 лютого, адже саме до цього часу тривала акція.

«Ми збирали два типи літератури — дорослу та дитячу. Дорослу передали до реабілітаційного відділення Чернігівської міської лікарні №3, дитячу заплановано подарувати до Березнянського навчально-реабілітаційного центру. Для людей, які проходять лікування у реабілітаційному відділенні ми організували відповідну книжкову шафу, тож відтепер ці книги мають новий дім -а отже інше життя!» — ділиться враженнями відповідальна за цю акцію Тетяна Пшенишна.

Поповнили ряди книг і Городнянська центральна бібліотека,Семенівська дитяча та міська бібліотека.

Жінки запевняють, ця акція — це привід ще раз наголосити на важливості та актуальності книги, яка не має втрачати провідні прозиції у світі, який заповнюють інноваційні технології та дакують всім хто підтримав ініціативу і подарував книги.

Источник

Новости Чернигова