Маріонетки РФ у Придністров’ї звинуватили СБУ у «підготовці теракту». Служба: Вистава Кремля


Маріонетки РФ у Придністров'ї звинуватили СБУ у "підготовці теракту". Служба: Вистава Кремля

Придністров’я (Фото: ресурс окупантів)

Російські маріонетки у тимчасово окупованому Придністров’ї звинуватили Службу безпеки України у «підготовці теракту». СБУ назвала це виставою. Про це йдеться у повідомленні відомства.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Раніше так зване «МДБ Придністров’я», яке контролюється російськими спецслужбами, заявило про заборону участі СБУ в «підготовці терактів» на тимчасово окупованій території Молдови.

У СБУ заявляють, що будь-які заяви «представників» Придністров’я варто розглядати як провокацію, яка зрежисована в Кремлі.

Спецслужба пише, що розміщення провокації є розгойдування ситуації у Придністров’ї через звинувачення України.

«Брехня і провокації — один із видів зброї, якими активно користується РФ. Але сьогодні весь світ бачить справжнє обличчя країни-агресора і не вірить заявам ні Росії, ні її сателітів», — сказано в повідомленні.

ДОВІДКА . Молдова втратила контроль над Придністров’ям після збройного конфлікту 1992-го, який нібито виник «через побоювання» проросійських частин населення, що Молдова увійшла до складу Румунії. Туди введено окупаційні війська РФ. 2006-го ПМР провела ніким не визнаний «референдум» про вступ до РФ, але Москва не прийняла сепаратистський регіон до його відповідності. У квітні 2014-го ПМР знову  закликала  РФ визнати «республіку» незалежною державою: Москва відмовчалася. У декларації ОБСЄ в 1999-му віталося «зобов’язання РФ завершити виведення російських сил із території Молдови до кінця 2002-го», у травні 2017-го Конституційний суд Молдови визнав незаконним їх перебування в  ПМР  .  з Придністров’я.


Маріонетки РФ у Придністров'ї звинуватили СБУ у "підготовці теракту". Служба: Вистава Кремля

Раніше прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан повідомив, що  Росія планує захопити аеропорт у Кишиневі  для того, щоб перекинути свої військові до Молдови, втім органи країни готові до цього.

  • 10 лютого 2023 року уряд Молдови  пішов про відставку.
  • 13 лютого президент Молдови Санду заявила, що Кремль хоче здійснити  держпереворот  в її країні, але запевнила, що нічого не вийде.
  • 14 лютого в Кишиневі побоювалися того, що минулого тижня до країни під виглядом сербських футбольних вболівальників могли прибути  «диверсанти».

Читайте також:  Новий прем’єр Молдови закликав демілітаризувати Придністров’я

Джерело

Новости Чернигова