Масштаб збитків, завданих історичному центру Одеси, перевищує початкові оцінки — ЮНЕСКО

КИЇВ. 8 серпня. УНН. Масштаб збитків, завданих історичному центру Одеси внаслідок російських ударів, перевищує початкові оцінки. Про це повідомила голова Бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі, передає УНН із посиланням на Euronews.

Деталі

Бардескі повідомила, що такого висновку дійшла комісія ЮНЕСКО після огляду частини пошкоджених будівель.

За словами голови представництва організації в Україні, уже підготовлено список із 52 будівель. Серед найбільш постраждалих — Спасо-Преображенський собор, Будинок вчених та Одеський літературний музей.

Цитата

«Після візиту стало ясно, що масштаби впливу на історичний центр міста перевищують початкові оцінки», — сказала Бардескі.

Повідомляється, що докладні результати роботи місії буде зібрано у звіті, який буде опубліковано у грудні на зустрічі учасників Гаазької конвенції 1954 року. Але вже зараз ЮНЕСКО мобілізувала термінове фінансування для перших робіт з відновлення.

Доповнення

Бардескі повідомила, що ЮНЕСКО підтвердило руйнування понад 274 будівель різної категорії в Україні внаслідок атак росії. Серед пошкоджених чи зруйнованих будівель є історичні та культурні будинки, монументи, архіви, лабораторії, релігійні об’єкти, наукові об’єкти.

Джерело: УНН

Новости Чернигова