Масштабна пожежа у Туреччині: на допомогу вилетіли два літаки з Чернігівщини

Два літаки Ан-32П, які базуються у Ніжині Чернігівської області, вилетіли на допомогу турецьким вогнеборцям. Українці допомагатимуть гасити масштабні лісові пожежі, які виникли у Туреччині 28 липня поблизу м. Манавгат (провінція Анталія) та поширилися на територію провінцій Османіє, Кайсері, Коджаелі, Адана, Мерсін та Мугла.

Про це повідомляє Український мілітарний портал.

Наразі загальна площа пожеж складає понад 1 тис. 500 га. Внаслідок пожеж 4 особи загинуло та 183 особи постраждало, з них 58 осіб госпіталізовано, пошкоджено понад 100 приватних будинків та споруд.

Рятувальними службами взято під контроль 36 осередків лісових пожеж, продовжується гасіння 20 осередків.

Літаки входять до складу Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС і базуються у місті Ніжин Чернігівської області.

– Це досвідчені фахівці, які вже мають досвід роботи у гірських районах та залучалися раніше до ліквідації масштабних пожеж у Чорногорії, в Ізраїлі та Грузії, – прокоментували у Державній службі з надзвичайних ситуацій.

Загалом, гасіння пожеж ускладнюється сильним вітром та спекотною погодою. Станом на 30 липня залучено понад 4 тис. осіб, 457 од. техніки та 35 повітряних суден.

Довідково. Ан-32П — літак для гасіння пожеж, відрізняється двома зовнішніми виливними агрегатами загальним обсягом 8000 л. (також його використовуються для перевезення людей, парашутного десантування людей і платформ з вантажами, а також, в санітарному варіанті, для перевезення поранених).

Источник