МБРР виділяє грант у $50 млн на відновлення логістики в Україні


МБРР виділяє грант у $50 млн на відновлення логістики в Україні

Фото: пресслужба Мінінфраструктури

Підрозділ групи Світового банку – Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР) – надасть грант у $50 млн на відновлення логістичної інфраструктури України та Укрзалізниці. Відповідну угоду підписали віцепрем’єр-міністр із відновлення Олександр Кубраков та регіональний директор Світового банку у справах Східної Європи Аруп Банерджі, повідомляє пресслужба Мінінфраструктури.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram: коротко про важливе

Гроші виділяються в рамках проєкту «Відновлення критично важливої логістичної інфраструктури та мережевого сполучення (RELINC)», загальним обсягом $600 млн, з яких $500 млн надасть МБРР. Решту коштів планується залучити завдяки донорським грантам, що надходять через Український трастовий фонд допомоги, відновлення та реконструкції (URTF) та інші трастові фонди.

«Завдяки цій домовленості ми отримаємо можливість профінансувати закупівлю модульних автодорожніх мостів та матеріалів для термінового ремонту доріг. Також кошти будуть спрямовані на виробництво фітингових платформ для збільшення обсягів контейнерних перевезень, а також закупівлю матеріалів та обладнання для ремонту важливих залізничних мостів», — прокоментував Кубраков. 

Проєкт «Відновлення критично важливої логістичної інфраструктури та мережевого сполучення (RELINC)» спрямований на швидке відновлення та покращення транспортних мереж, необхідних для надання гуманітарної допомоги, підтримки українського експорту та розвитку логістичної інфраструктури на кордонах України та ЄС.

  • 20 грудня 2022 року Україна отримала грант у $2 млрд від США із цільового фонду Світового банку.
  • 30 грудня Укренерго анонсувало отримання 70 млн євро від спецфонду ЄБРР для закупівлі обладнання.
  • 1 лютого 2023 року Нафтогаз та ЄБРР підписали угоду про грант у 188 млн євро на закупівлю газу.

Підписуйтесь на розсилки LIGA.net – лише головне у вашій пошті

Джерело