Мешканці Семенівки на Чернігівщині мітингували проти закриття лісгоспу. ФОТО

«Ні – ліквідації Семенівського лісгоспу!» — таке гасло об`єднало тих, хто зібрався на мітинг у Семенівці.

Протестувальників було, за різними оцінками, від 300 до 500.

Як розповів телефоном один з учасників, депутат міської ради Павло Бондаренко, втрата Семенівкою статусу районного центру (через адмінреформу і децентралізацію) вже призвела до хвилі скорочень. Тому кожне робоче місце для громади дуже важливе.

«За останні 2 місяці у нас скоротили понад 50 посад. Ліквідували адміністрацію, зменшили штат поліції, держгеокадастру, соцзабезу. Якщо до цього додасться ще й лісгосп, буде катастрофа», — пояснив Павло Сергійович.

Людей збурили плани Державного агентства лісових ресурсів. Чиновники замислили приєднати Семенівський лісгосп до Новгород-Сіверського, де тепер центр району, та провести переатестацію працівників. Щоправда, таке укрупнення гарно виглядає лише на папері. Адже господарство із Семенівки має набагато кращі показники рентабельності, ніж те, що у Новгороді-Сіверському. У виробничому цеху задіяні 45 працівників, які виготовляють чимало затребуваної продукції з деревини.

Тут ще питання, кого й до кого приєднувати, а краще зробити навпаки – вказували учасники мітингу. Інакше таке укрупнення може знищити Семенівський лісгосп, довести до банкрутства та «прихватизації».

Протестувальники ухвалили резолюцію, яку передали до міської ради. У документі вони вимагають у місцевої влади звернутися до уряду, Держлісагентства та обласного управління лісового та мисливського господарства з проханням зберегти Семенівський лісгосп. Окремо зазначили — хочуть координувати зусилля з усіма небайдужими задля досягнення мети.

 

Під час та опісля мітингу багато хто з учасників казав: якщо їх не почують, перекриватимуть дороги. Як це нещодавно робили працівники Добрянського лісгоспу, який теж планують «укрупнити».

Фото – Рідна Семенівка та Катерина Дика ( з групи «Життя Семенівщини»)

Источник

Новости Чернигова