Мешканець Чернігівщини намагався доправити в США 75 предметів старовини — подробиці

Київські митники завадили незаконному пересиланню за межі України у міжнародному поштовому відправленні 75 предметів старовини, які мають культурну цінність. Надсилав їх до США мешканець Чернігівщини.

Про це повідомляє на своїй сторінці Facebook Київська митниця.

З огляду на очевидні ознаки старовини на металевих предметах, митники скерували їх на експертизу до Національного музею історії України.

Фахівці музею визначили, що надані на експертизу предмети – автентичні зразки підгірцевської (V-III ст. до н.е.) та черняхівської культур (ІІІ-початок V ст.), домонгольські артефакти, поширені на території Русі (Х-ХІІІ ст.), та предмети доби Середньовіччя (XV-XVII ст.) тощо.
Зразками автентичних пам’яток підгірцевської культури є бронзові підвіски-амулети. Черняхівська культура представлена прикрасами. Доба Русі – прикрасами та предметами особистого благочестя. До Середньовіччя ж та Ранньомодерної доби належить свинцева товарна двостулкова пломба — автентичний зразок західноєвропейського торгівельного інвентарю.Реклама:

Всі зразки є предметами археології, експертами їх визнано культурною цінністю.

Читайте також: Наша історія. (Не)дрібні гроші. Козацькі монети та де їх шукати?

Нагадуємо, що предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі України. Їх місце в Музейному фонді України.

Автор: Київська митниця

Автор: Київська митниця

Автор: Київська митниця

Автор: Київська митниця

Автор: Київська митниця

Згідно з чинним законодавством України, на вивезення культурних та історичних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України. Такого дозволу митникам надано не було. Артефакти передано на склад митниці.

Як повідомляв MYNIZHYN, історія виникнення Ніжина – це історія торгівельних шляхів. Саме завдяки ним виникло наше місто. Торгівля підживлювала його появу з сивої давнини. Тому аж ніяк не випадково тут траплялись знахідки скарбів. Від рідкісних княжих срібників до одного з найбільших скарбів римських монет. Це свідчення, що Ніжинщина завжди була у вирі історичних подій.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: Telegram Viber Facebook Instagram Теги: Чернігівщина, Антикваріат, Київська митниця, Пам'ятка Новини по темі:

05.06.2024, 19:01 598 400 заяв людей та близько 30 пошкоджень лікарні: наслідки нещодавньо

05.06.2024, 10:46 294 На Чернігівщині корова впала в глибоку яму на власному подвір’ї: як ї

04.06.2024, 11:48 976 На Чернігівщині 20-річна водійка зіткнулася з 13-річним велосипедистом

04.06.2024, 11:19 413 На Чернігівщині з початку повномасштабного російського вторгненн

02.06.2024, 18:30 1760 Заспівав зі Святославом Вакарчуком: незрячий хлопчик з Чернігівщин

01.06.2024, 10:18 678 На Чернігівщині чоловік сплатить 49 тисяч гривень штрафу за вилов риб Реклама:

Источник

Новости Чернигова