Ми запитали у ніжинців, що для них означає слово “щастя”: опитування

20 березня світ відзначає Міжнародний день щастя. Сьогодні цей день має особливе значення для України, адже війна, яку розпочала росія, кардинально змінила наше життя та уявлення про щастя.

До 24 лютого 2022-го року щастя для багатьох асоціювалося зі стабільністю, планами на майбутнє, подорожами, зустрічами з друзями та близькими. Війна ж жорстоко зруйнувала цю звичну картину світу, проте, українці не втратили віри в щастя. Воно трансформувалося, набуло нового значення. Зараз щастя – це можливість жити в вільній країні, бачити живими та здоровими своїх рідних, допомагати іншим, боронити свою землю.

Журналісти MYNIZHYN провели опитування «Що для вас означає слово «щастя» та чи змінилося його значення з початком повномасштабного вторгнення росіян?» і ось що нам відповіли:

Євген, 43 роки, ніжинець, військовий:

Так, змінилося. Зараз щастя – це боронити свою землю. Українці, які взяли до рук зброю, щоб захищати свою країну, відчувають велику відповідальність та гордість. Їхнє щастя – це знати, що вони роблять все можливе для перемоги над ворогом.

Ксенія, 24 роки, переселенка, тимчасово безробітна:

Я вважаю, що щастя – це допомагати іншим. Війна згуртувала нас. Люди стали більше допомагати один одному, волонтерити, ділитися останнім. Допомога – це те, що всиляє віру у майбутнє. Читайте також: Чи будуть дотримуватися ніжинці та гості міста Великого посту: ми запитали

Валентина, 61 рік, ніжинка, пенсіонерка:

Для мене щастя – це мати змогу знаходити радість у простих речах. Війна змусила людей переоцінити цінності. Зараз люди радіють простим речам, таким як можливість поспілкуватися з близькими, випити чашку кави на свіжому повітрі, побачити сонячний день.

Максим, 19 років, ніжинець, студент:

Бути щасливим – це жити сьогоденням. Не зациклюватися на минулому, не боятися майбутнього, а цінувати кожну хвилину сьогодення. Це дає відчуття повноти життя.

Андрій, 13 років, ніжинець, школяр:

Щастя – це робити те, що ти любиш. Навіть під час війни люди знаходять можливість займатися улюбленими справами. Це може бути читання книг, малювання, гра на музичних інструментах, заняття спортом. Улюблені справи дають людям відчуття радості та сенсу життя.

Вікторія, 48 років, ніжинка, бухгалтер:

Щастя – це знайти красу в несподіваних місцях. Побачити квітку, що пробивається крізь асфальт, або посмішку дитини – такі моменти дають надію та віру в краще майбутнє.

Ми також розмістили таке опитування у соцмережах:

Ми поцікавилися в нейромереж, яким вони бачать щастя в українській родині.

Фото: Щастя в українській родині.

Источник

Новости Чернигова